Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jedzenie przygotowują i podają roboty! [WIDEO]

i

Autor: screen/ www.youtube.com/watch?v=c6kROObhYoY&t=56s Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jedzenie przygotowują i podają roboty! [WIDEO]

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jedzenie przygotowują i podają roboty! [WIDEO]

2022-02-07 10:28

Chińczycy w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie stanęli na wysokości zadania. W dobie szalejącej pandemiii koronawirusa, podczas tak dużej sportowej imprezy, chcą zmniejszyć możliwość zakażenia się do minimum. Pomysłem okazały się być roboty, które zarówno przygotowują, jak i podają posiłki. Wystarczy zamówić je w smartfonie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie ruszyły pełną parą. W czasie pandemii koronawirusa gospodarze za wszelką cenę chcą zadbać o osoby przebywające w tym czasie w sportowej wiosce. W związku z tym, postawiono na nietypowe rozwiązania. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mowa tutaj jest o specjalnie wydzielonych kapsułach snu, a także robotach wykonujących wiele czynności. Niektóre z nich sprzątają korytarze, ale większą uwagę skupiają na sobie te, które same przygotowują posiłki, a następnie serwują je do stolika lub pokoju.

Zarówno uczestnicy Igrzysk, dziennikarze i inni, mogą zamówić jedzenie przy użyciu swojego smartfona nie ruszając się z miejsca przy stoliku. Chińczycy podkreślają też, że w kuchni udział ludzi w przygotowaniu posiłków został ograniczony do minimum, a większość czynności wykonują roboty. Kiedy danie jest gotowe, dostarczone zostanie na stolik, za pomocą "chwytaka", który obniży się, a osoba zamawaiająca bezpiecznie odbierze posiłek.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ, JAK TO WYGLĄDA:

W efekcie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie stanowią połączenie tradycji z nowoczesnością - w końcu ceremonia otwarcia, dyscypliny sportowe pozostają niezmienne. Lecz w obliczu pandemii COVID-19 stworzono system bezpieczeństwa zdrowotnego, którego objawem są restauracje takie jak na nagraniu powyżej, których istnienie jeszcze do niedawna wydawały nam się fikcją.

W celu zamówienia drinka przy barze wystarczy zeskanować jego kod QR telefonem. Drink dociera do zamawiającego w ciągu maksymalnie 90 sekund.

Nietuzinkowym pomysłem Chińczyków okazały się być też zamknięte kapsuły snu, które można spotkać we wszystkich budynkach wioski olimpijskiej. Oprócz regulowanej temperatury czy oświetlenia każdy może mieć pewność, że specjalne filtry oczyszczą powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, w tym oczywiście z wirusów. Za pomocą aplikacji w telefonie lub pilota można zmienić kąt nachylenia łóżka.

W XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wezmą udział zawodnicy z 84 państw świata. Potrwają od 4 do 20 lutego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!