Faul Wayne'a Hennessey'a na Mehdiem Taremim

Autor: PAP/EPA/Rungroj Yongrit Faul Wayne'a Hennessey'a na Mehdiem Taremim

Walia - Iran: mecz pełen sensacji! Golkiper "Smoków" wyrzucony z boiska. Iran nokautuje Walię w końcówce spotkania

2022-11-25 13:03

Mundial w Katarze 2022. Sensacyjny mecz podczas szóstego dnia mistrzostw świata. Walia przegrała z Iranem 0:2, a bramki padły w ostatnich, doliczonych minutach meczu. Co więcej, w spotkaniu oglądaliśmy też pierwszą czerwoną kartkę na tym mundialu. Zobaczył ją bramkarz reprezentacji Walii - Wayne Hennessey za faul na Mehdim Taremim.

Mundial w Katarze 2022. Pierwsze czerwona kartka na MŚ

Była końcówka meczu: Walia - Iran. To pierwsze zaplanowane spotkanie podczas szóstego dnia mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Mehdi Taremi otrzymał długie dośrodkowanie w środku pola. Planowany atak Irańczyka na bramkę został jednak przerwany przez golkipera z Walii. Wayne Hennessey wyszedł z bramki i sfaulował irańskiego napastnika.

Sędzia Mario Escober początkowo zdecydował się pokazać walijskiemu bramkarzowi tylko żółtą kartkę. Później jednak zmienił zdanie. Po analizie VAR, wyrzucił Hennessey'a z boiska, który obejrzał czerwony kartonik.

Mundial w Katarze 2022. Iran wygrywa z Walią 2:0

Okazało się, że największe emocje były dopiero jeszcze przed nami. Sędzia Mario Escober do regulaminowego czasu gry doliczył jeszcze 10 minut. Ten czas fenomenalnie wykorzystał Iran. Podopieczni Carlosa Queiroza do samego końca walczyli o wygraną, a to przyniosło efekty. W 98. minucie spotkania Rouzbeh Cheshmi popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu. I na tablicy wyników mieliśmy 1:0 dla Iranu.

To jednak nie był koniec. Walijczycy próbowali odpowiedzieć rywalom, ale w ostatniej, doliczonej minucie spotkania, Iran odpowiedział kontratakiem. Ramin Rezaeian znakomicie podciął piłkę nad Dannym Wardem po podaniu Mehdiego Taremiego. Golkiper "Smoków" mógł już tylko wyciągnąć piłkę z siatki.