Mistrzostwa świata w szachach błyskawicznych: Jan-Krzysztof Duda ze sredbrnym medalem!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Mistrzostwa świata w szachach błyskawicznych: Jan-Krzysztof Duda ze sredbrnym medalem!

Mistrzostwa świata w szachach błyskawicznych: Jan-Krzysztof Duda ze srebrnym medalem!

2021-12-30 20:33

Jan-Krzysztof Duda wywalczył w Warszawie srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych! To kolejny sukces Polaka. Kto jeszcze znalazł się na podium? Sprawdź!

Jan-Krzysztof Duda wywalczył w Warszawie srebrny medal mistrzostw świata w szachach błyskawicznych po przegranej w barażu z Maxime'em Vachier-Lagrave 1:2. Brąz dla innego reprezentanta Francji Alirezy Firouzji.

Czytaj także: MŚ w szachach szybkich 2021 - Duda, Carlsen i Dżobawa na prowadzeniu

Czołowa trójka zgromadziła po 15 punktów w 21. rundach.

23-letni Duda powtórzył sukces z 2018 roku z Sankt Petersburga, gdzie również został wicemistrzem świata w grze błyskawicznej. Wówczas zwyciężył Magnus Carlsen, który w Warszawie zajął dopiero 12. miejsce z dorobkiem 13,5 pkt. Norwegowi nie udało się obronić w stolicy Polski tytułu ani w szachach szybkich ani w blitzu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Pamiętasz, co wydarzyło się w 2021 roku? Wynik minimum 10/15 to obowiązek

Pytanie 1 z 15
Słynna wypowiedź o "cnotach niewieścich" padła z ust:
ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE