Szokujący rekord! Mężczyzna przyjął szczepionkę na COVID aż 87 razy. Miał sprytny powód!

2022-04-05 15:28
szczepienie
Autor: pexels

Covidowy rekordzista z Niemiec. To określenie idealnie pasuje do 61-latka. Mężczyzna przyjął szczepionkę na COVID aż 87 razy. Powód? Miał liczyć na zarobek z certyfikatów.

"Deutsche Welle" opisuje ciekawy przypadek z Saksonii. Mieszkający tam 61-latek sprytnie oszukiwał system. Mężczyzna zaszczepił się na COVID aż 87 razy. Jak czytamy, "na każdą wizytę przychodził z nowym, pustym zaświadczeniem o szczepieniu". Jak to możliwe? Po przyjęciu preparatu wpisywano do niego tylko datę i rodzaj szczepionki. Następnie mężczyzna fałszywy certyfikat sprzedawał.

Co ciekawe, w ciągu jednego dnia 61-latek potrafił przyjąć nawet trzy dawki preparatu, w trzech różnych punktach. Pierwszy raz wpadł w Dreźnie, gdzie został zauważony kilka razy.

Personel ostrzegł inne punkty. To jednak nie zniechęciło mężczyzny. Ostatecznie został zatrzymany po odwiedzeniu punktu w Eilenburgu niedaleko Lipska. Obecnie jest prowadzone dochodzenie w jego sprawie.

Warszawa zatrudni nauczycieli z Ukrainy. Póki co zapewni 200 miejsc
Sonda
Czy wierzysz, że pandemia covid-19 już minęła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze