Mecz Dania - Finlandia przerwany! Piłkarz Christian Eriksen stracił przytomność [AKTUALNE INFORMACJE]

2021-06-12 18:55

Euro 2021. Dramatyczne sceny rozegrały się podczas sobotniego (12 czerwca) meczu Dania - Finlandia w Kopenhadze. W około 43. minucie spotkania piłkarz Christian Eriksen stracił przytomność i upadł na murawę. Po długiej reanimacji został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny. Zapadła już także decyzja w sprawie wznowienia meczu. Szczegóły poniżej.

Euro 2021. Mecz Danii z Finlandią przerwany. Christian Eriksen stracił przytomność

Mecz mistrzostw Europy Dania - Finlandia w Kopenhadze został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy 29-letniego Christiana Eriksena. Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Na miejscu pojawiły się służby medyczne i po chwili rozpoczęła się akcja ratunkowa.

Prezenterzy Radia ESKA przewidują wynik meczu Polska - Słowacja. Kto wygra mecz?!

Wokół piłkarza i służb medycznych ustawili się pozostali reprezentanci Danii. Wielu z nich miało łzy w oczach, inni się modlili. Na trybunach zapadła cisza. Na murawę wpuszczono także partnerkę Eriksena, która natychmiast znalazła się w ramionach innych piłkarzy. Po około dziesięciu minutach reanimacji do szatni zeszli Finowie. Duńczycy natomiast otoczyli ratowników medycznych, którzy znosili Eriksena na noszach.

- Duńczyk Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny - poinformowała UEFA na Twitterze. Jak podają duńskie media, najprawdopodobniej był to zawał.

Euro 2021. Co z meczem Dania - Finlandia?

Mecz został przerwany, ale spiker poinformował kibiców, żeby pozostali na miejscach. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie przełożenia lub wznowienia spotkania. Odbywa się teraz kryzysowe spotkanie, w którym uczestniczą przedstawiciele UEFA, obu drużyn i sędziów. Kolejne informacje mają być znane o godz. 19.45.

AKTUALIZACJA 20.00

Mecz Dania - Finlandia zostanie wznowiony o 20.30 - podała na Twitterze UEFA. Rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi 5-minutowa przerwa, a po niej druga połowa meczu. Mecz Rosja - Belgia rozpocznie się zgodnie z planem o godz. 21.00.