Matura z religii w 2022? Ten scenariusz jest możliwy! Rozmowy już trwają

2021-02-09 13:03 a.d.
Matura z religii od 2022? Ten scenariusz jest możliwy! Rozmowy już trwają
Autor: Canva.com Matura z religii od 2022? Ten scenariusz jest możliwy! Rozmowy już trwają

Matura z religii w 2022? Ten scenariusz jest możliwy! Rozmowy już trwają. Być może marzenie niektórych uczniów w końcu spełni się w przeciągu kilkunastu miesięcy. Temat matury z religii powraca regularnie na przestrzeni lat. Czy byłby to przedmiot obowiązkowy? Co już wiadomo o pomyśle?

8 stycznia 2021 roku, minister edukacji spotkał się z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Jak informuje TVN: stronę kościelną reprezentowali: ks. bp dr hab. Wojciech Osial przewodniczący Komisji i biskup pomocniczy diecezji łowickiej, ks. bp dr Marek Mendyk, biskup świdnicki, ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW oraz ks. dr Marek Korgul. Dziennikarze nieoficjalnie dowiedzieli się również, że spotkanie chociaż jego główny cel był zapoznawczy, to rozmowy koncentrowały się głównie wokół  nauki religii i etyki w szkołach na różnych etapach nauczania. Co może to oznaczać? Pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące matury z religii. Czy byłaby ona obowiązkowa? Kto mógłby ją zdawać?

Matura z religii - czy byłaby obowiązkowa?

Chociaż wprowadzenie matury z religii to na razie jedynie spekulacje, to nie da się wykluczyć takiego obrotu spraw. Matura z religii byłaby przedmiotem nieobowiązkowym, a przydatnym i branym pod uwagę między innymi podczas rekrutacji na uczelnie katolickie czy teologię.

Jak wygląda praca kierowcy pługopiaskarki?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze