Mateusz Klich z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa - czy zagra z Węgrami?

2021-03-25 9:35
Mateusz Klich z negatywnym testem na koronawirusa - czy zagra z Węgrami?
Autor: PAP/Andrzej Grygiel Mateusz Klich

Zawodnik piłkarskiej reprezentacji Polski poznał wynik swojego drugiego testu na koronawirusa. Jest negatywny! To dla Mateusza Klicha, przebywającego na kwarantannie, bardzo dobra wiadomość. Pozostaje pytanie, czy jest szansa na to, by pomocnik wystąpił w meczu przeciwko Węgrom. Dowiecie się z tego artykułu.

Mateusz Klich z negatywnym testem na koronawirusa! Taką wiadomość podczas konferencji prasowej przed meczem z Węgrami przekazał Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. Grający na pozycji pomocnika Mateusz Klich jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny Paulo Sousy. Informacja o pozytywnym wyniku pierwszego testu oznaczała więc, że Polacy tracą spory atut. Z komunikatu podanego we wtorek wynikało, że u Klicha stwierdzono obecność SARS-CoV-2. Piłkarz natychmiast został objęty kwarantanną i nie poleciał wraz z resztą reprezentacji na zgrupowanie do Budapesztu. W środę Klich ponownie zrobił test. Tym razem wynik był negatywny. Przed chwilą dostałem SMS-a od Mateusza Klicha. Zrobił test. Wynik negatywny. - powiedział Kwiatkowski. Co to oznacza dla samego piłkarza, reprezentacji Polski i kibiców? Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie, czy jest jeszcze szansa, by piłkarz dołączył do drużyny na mecz z Węgrami.

Trening kadry PZPN

Mateusz Klich - czy zagra z Węgrami?

Czy negatywny wynik testu na koronawirusa oznacza, że Mateusz Klich może jeszcze zagrać przeciwko Węgrom? Niestety, nie ma na to szans. Piłkarz wciąż musi przebywać na kwarantannie. Na czwartek 25.03 zaplanowano kolejny test na SARS-CoV-2. Jeśli ten również nie stwierdzi zakażenia, PZPN będzie mógł wnioskować o zwolnienie piłkarza z kwarantanny.

Polska - Andora i Polska - Anglia - czy Klich Zagra?

Kolejny negatywny wynik testu u Mateusza Klicha da jednak nadzieję na jego udział w meczach Polska - Andora i Polska Anglia. Zaplanowano je na 28.03 i 31.03. Wszystko będzie zależało od tego, czy sanepid przychyli się do wniosku PZPN-u o zwolnienie piłkarza z kwarantanny.

Jak nazywają się ci polscy piłkarze?

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze