Masz ten problem podczas snu? Jego skutki są przerażające!

i

Autor: pixabay.com Masz ten problem podczas snu? Jego skutki są przerażające!

Masz ten problem podczas snu? Jego skutki są przerażające!

2022-02-11 13:56

Według najnowszych badań to utrudnienie podczas snu dotyka w Polsce co trzecią osobę. Pozornie dolegliwości wywołują nawet śmiech, ale kiedy przytrafiają się regularnie, mogą nawet doprowadzić do zawału mięśnia sercowego! O jakie zaburzenie chodzi? Przeczytasz o tym w naszym artykule.

Oczywiście o chrapanie, które według najnowszych badań dotyka coraz większą liczbę Polaków. Stan pośredni między oddychaniem prawidłowym, a bezdechem obturacyjnym utrudnia sen już co trzeciemu naszemu rodakowi! Spowodowany jest drganiem tkanek miękkich gardła środkowego i dolnego, zwykle związanym z fazą wdechu.

Czytaj także: Twój mąż ma TEN znak zodiaku? Spodziewaj się problemów!

Najczęściej może mieć miejsce po spożyciu alkoholu, leków nasennych czy uspokajających, ale również występuje przy niedrożności nosa w przebiegu infekcji. Najgorsze jednak sytuacja, kiedy problem z chrapaniem powtarza się i do tego dochodzą jeszcze bezdechy. Do jakich przerażających skutków mogą doprowadzić?

Masz ten problem podczas snu? Przerażające skutki chrapania

Właśnie przewlekłe chrapanie może doprowadzić do zespołu bezdechów nocnych, podczas których człowiek na chwilę przestaje oddychać. Ile taki stan może trwać? Jak czytamy na portalu twojezdrowie.rmf24.pl, co najmniej 10 sekund. Rekordziści potrafią w ciągu nocy mieć nawet po kilkaset bezdechów!

Osoby, którym dokucza bezdech cierpią również w ciągu dnia. Dokucza im niewyspanie, zmęczenie, poranne bóle głowy i problemy z koncentracją. Wszystko dlatego, że w ciągu nocy kilkaset razy wybudzali się ze snu.

To jednak tylko najmniej poważne skutki tej dolegliwości. Osoby cierpiące na bezdech mają skłonności depresyjne, nadmierną potliwość w nocy, a mężczyźni mogą mieć nawet obniżoną potencję. W najgorszym przypadku ta przypadłość może doprowadzić do powstania chorób sercowo-naczyniowych. Mowa tutaj o nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca, choroby wieńcowej, a nawet udar mózgu i zawał mięśnia sercowego!

Ekspert o szansach polskich skoczków na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie