Majówka

i

Autor: pixabay.com Majówka

Majówka 2022: ile wziąć wolnego, by przedłużyć długi weekend?

2022-04-29 20:37

Szykujecie się do majówki i zastanawiacie, co zrobić, by tegoroczny długi weekend był naprawdę dłuuugi? Wystarczy mądrze rozplanować urlop. Sprawdźcie, ile wziąć wolnego, by przedłużyć odpoczynek w majówkę 2022.

Majówka 2022 - ile wziąć wolnego, by przedłużyć długi weekend? Takie pytanie może dziś sobie zadawać wiele osób. Dni wolne od pracy na początku maja to okazja do odpoczynku, złapania oddechu i cieszenia się łagodną wiosenną pogodą. Ten czas zwykle wykorzystujemy na krótkie wycieczki, grille z rodziną i przyjaciółmi bądź po prostu na słodkie lenistwo w domowym zaciszu. Ten majowy okres beztroski można w prosty sposób wydłużyć. Wystarczy mądrze zaplanować urlop. Jak skorzystać z tego przywileju, by majówka 2022 trwała bez przerwy przez kilka dni? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

W czym może ci pomóc optometrysta?

Urlop w Majówkę 2022 - ile wziąć wolnego?

1 i 3 maja to dni ustawowo wolne (święto pracy i rocznica uchwalenia pierwszej konstytucji). W 2022 roku 1. maja wypada w niedzielę, za którą niestety nie odbierzemy wolnego. Nie znaczy to jednak, że nasza majówka ograniczy się do wtorku, 3. maja. By nasz długi weekend trwał 4 dni, wystarczy wziąć urlop w tegoroczny Dzień Flagi, 2. maja. Warto się jednak pospieszyć. Zapewne na taki ruch będzie się chciało zdecydować wiele osób. Zakłady pracy nie pozwolą zaś na to wszystkim zatrudnionym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE