Majówka

i

Autor: pixabay.com Majówka

Majówka 2022: ile wziąć wolnego, by przedłużyć długi weekend?

2022-04-29 20:37

Szykujecie się do majówki i zastanawiacie, co zrobić, by tegoroczny długi weekend był naprawdę dłuuugi? Wystarczy mądrze rozplanować urlop. Sprawdźcie, ile wziąć wolnego, by przedłużyć odpoczynek w majówkę 2022.

Majówka 2022 - ile wziąć wolnego, by przedłużyć długi weekend? Takie pytanie może dziś sobie zadawać wiele osób. Dni wolne od pracy na początku maja to okazja do odpoczynku, złapania oddechu i cieszenia się łagodną wiosenną pogodą. Ten czas zwykle wykorzystujemy na krótkie wycieczki, grille z rodziną i przyjaciółmi bądź po prostu na słodkie lenistwo w domowym zaciszu. Ten majowy okres beztroski można w prosty sposób wydłużyć. Wystarczy mądrze zaplanować urlop. Jak skorzystać z tego przywileju, by majówka 2022 trwała bez przerwy przez kilka dni? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

W czym może ci pomóc optometrysta?

Urlop w Majówkę 2022 - ile wziąć wolnego?

1 i 3 maja to dni ustawowo wolne (święto pracy i rocznica uchwalenia pierwszej konstytucji). W 2022 roku 1. maja wypada w niedzielę, za którą niestety nie odbierzemy wolnego. Nie znaczy to jednak, że nasza majówka ograniczy się do wtorku, 3. maja. By nasz długi weekend trwał 4 dni, wystarczy wziąć urlop w tegoroczny Dzień Flagi, 2. maja. Warto się jednak pospieszyć. Zapewne na taki ruch będzie się chciało zdecydować wiele osób. Zakłady pracy nie pozwolą zaś na to wszystkim zatrudnionym.