Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Już działa!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Już działa!

Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Możliwy już od poniedziałku 15.11!

2021-11-12 15:33

Liczna nowych zakażeń koronawirusem rośnie gwałtownie nie tylko w Polsce. Problem ma także Austria. W związku z tym kanclerz zapowiedział lockdown dla wszystkich osób niezaszczepionych. Możliwe, że będzie obowiązywał już od poniedziałku 15 listopada.

Lockdown dla niezaszczepionych

Kwarantanna dla wszystkich niezaszczepionych i obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych - to plan Austrii na najbliższe tygodnie. - Kanclerz Alexander Schallenberg przedstawił harmonogram działań, a ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w niedzielę - informuje w piątek portal Vienna Online.

Czytaj także: Lek na COVID-19 będzie dostępny w Polsce w połowie grudnia. To przełom w walce z pandemią?

Obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup

Kanclerz zapowiedział też konieczność omówienia obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, szczególnie w sektorze zdrowia. Ze względu na złą sytuację pandemiczną w Austrii, niemiecki rząd w piątek zaklasyfikował ją jako obszar wysokiego ryzyka – będzie to obowiązywać już od niedzieli. W związku z tym osoby niezaszczepione, powracające do Niemiec, będą poddawane kwarantannie.

Ten ruch ze strony Niemiec został odebrany jako zła wiadomość m.in. w austriackiej branży hotelarskiej. „To posunięcie mocno w nas uderza” – skomentowała Susanne Kraus-Winkler ze stowarzyszenia hotelarskiego Austriackiej Izby Gospodarczej.

Czytaj także: Szef już NIE ZADZWONI po pracy! Grożą za to kary finansowe!

Dramatyczny wzrost zakażeń

Liczba infekcji w Austrii wzrosła dramatycznie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Najwięcej zachorowań notuje Górna Austria, gdzie zapadalność w ciągu ostatniego tygodnia jest na poziomie blisko 1200 nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców. Dodatkowo Austria ma niski wskaźnik szczepień na tle innych krajów Europy – obecnie w pełni zaszczepionych jest ok. 65 proc. populacji – podkreśla „Die Welt”.

W formie 24: trening a typ sylwetki

Ile dziś zakażeń w Polsce?

W Polsce w piątek 12.11. 2021 poinformowano o blisko 13 tys. nowych zakażeń. Najwięcej ponownie z woj. mazowieckiego. - Mamy 12 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3082), śląskiego (1432), małopolskiego (989), wielkopolskiego (925), dolnośląskiego (828), lubelskiego (777), zachodniopomorskiego (777), łódzkiego (656), pomorskiego (643), podkarpackiego (636), podlaskiego (512), kujawsko-pomorskiego (507), opolskiego (316), warmińsko-mazurskiego (269), lubuskiego (241), świętokrzyskiego (228). 147 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Póki co resort zdrowia podkreśla, że nie planuje lockdownu.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE