Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Już działa!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Już działa!

Lockdown dla wszystkich niezaszczepionych?! Możliwy już od poniedziałku 15.11!

2021-11-12 15:33

Liczna nowych zakażeń koronawirusem rośnie gwałtownie nie tylko w Polsce. Problem ma także Austria. W związku z tym kanclerz zapowiedział lockdown dla wszystkich osób niezaszczepionych. Możliwe, że będzie obowiązywał już od poniedziałku 15 listopada.

Lockdown dla niezaszczepionych

Kwarantanna dla wszystkich niezaszczepionych i obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych - to plan Austrii na najbliższe tygodnie. - Kanclerz Alexander Schallenberg przedstawił harmonogram działań, a ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w niedzielę - informuje w piątek portal Vienna Online.

Czytaj także: Lek na COVID-19 będzie dostępny w Polsce w połowie grudnia. To przełom w walce z pandemią?

Obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup

Kanclerz zapowiedział też konieczność omówienia obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, szczególnie w sektorze zdrowia. Ze względu na złą sytuację pandemiczną w Austrii, niemiecki rząd w piątek zaklasyfikował ją jako obszar wysokiego ryzyka – będzie to obowiązywać już od niedzieli. W związku z tym osoby niezaszczepione, powracające do Niemiec, będą poddawane kwarantannie.

Ten ruch ze strony Niemiec został odebrany jako zła wiadomość m.in. w austriackiej branży hotelarskiej. „To posunięcie mocno w nas uderza” – skomentowała Susanne Kraus-Winkler ze stowarzyszenia hotelarskiego Austriackiej Izby Gospodarczej.

Czytaj także: Szef już NIE ZADZWONI po pracy! Grożą za to kary finansowe!

Dramatyczny wzrost zakażeń

Liczba infekcji w Austrii wzrosła dramatycznie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Najwięcej zachorowań notuje Górna Austria, gdzie zapadalność w ciągu ostatniego tygodnia jest na poziomie blisko 1200 nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców. Dodatkowo Austria ma niski wskaźnik szczepień na tle innych krajów Europy – obecnie w pełni zaszczepionych jest ok. 65 proc. populacji – podkreśla „Die Welt”.

W formie -- Trening a typ sylwetki

Ile dziś zakażeń w Polsce?

W Polsce w piątek 12.11. 2021 poinformowano o blisko 13 tys. nowych zakażeń. Najwięcej ponownie z woj. mazowieckiego. - Mamy 12 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3082), śląskiego (1432), małopolskiego (989), wielkopolskiego (925), dolnośląskiego (828), lubelskiego (777), zachodniopomorskiego (777), łódzkiego (656), pomorskiego (643), podkarpackiego (636), podlaskiego (512), kujawsko-pomorskiego (507), opolskiego (316), warmińsko-mazurskiego (269), lubuskiego (241), świętokrzyskiego (228). 147 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Póki co resort zdrowia podkreśla, że nie planuje lockdownu.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?