Robert Lewandowski

i

Autor: PAP / Marcin Gadomski Robert Lewandowski

Czy Lewandowski zdobędzie dziś bramkę? Słowacja może być 30. rywalem, któremu strzeli gola

2021-06-14 11:46

Słowacja może być trzydziestym rywalem piłkarskiej reprezentacji Polski, któremu gola strzeli Robert Lewandowski. Obie drużyny od godz. 18 grać będą w Sankt Petersburgu w meczu mistrzostw Europy. Będzie to pierwsze spotkanie rozegrane przez Polaków na EURO 2021

Robert Lewandowski - 32-letni kapitan biało-czerwonych dotychczasowe 66 bramek w drużynie narodowej strzelił 29 rywalom. Pierwszym było trafienie do siatki San Marino w debiucie 10 września 2008. Ostatnim drugi gol przeciw Andorze w marcowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Warszawie. W międzyczasie uzyskał gole w meczach z: Irlandią, Singapurem, Bułgarią, Australią, Wybrzeżem Kości Słoniowej, Norwegią, Niemcami, Koreą Południową, Białorusią, Grecją, Czarnogórą, Litwą, Gibraltarem, Gruzją, Szkocją, Islandią, Portugalią, Kazachstanem, Danią, Armenią, Rumunią, Chile, Łotwą, Izraelem, Słowenią, Bośnią i Hercegowiną oraz Węgrami.

Polscy piłkarze nocują w luksusowym hotelu. Prosto z Petersburga przed meczem Polska - Słowacja

Czy Lewandowski strzeli gola Słowacji?

Lewandowski dotychczas czterokrotnie zagrał w meczach ze Słowacją, ale na listę strzelców się nie wpisał. Dwukrotnie było to w eliminacjach mundialu - w 2008 i 2009 roku, a Polska przegrała 1:2 i 0:1, oraz w dwóch potyczkach towarzyskich - w 2012 roku (1:0) i 2013 (0:2). W poniedziałek najlepszy piłkarz globu 2020 roku według FIFA po raz 120. wystąpi w reprezentacji. Zarówno w tym względzie, jak i w liczbie goli jest rekordzistą.

Sonda
Lewandowski strzeli gola Słowacji?