Lech Wałęsa miał przygodę z amerykańską policją. Niecodzienne spotkanie!

i

Autor: Connecticut State Police/FB

Lech Wałęsa miał przygodę z amerykańską policją. Niecodzienne spotkanie!

2022-05-12 9:20

W Connecticut policyjny patrol został wezwany do samochodu, w którym pękła opona. Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje prezydent i noblista Lech Wałęsa. - Nigdy nie wiesz kogo spotkasz jako funkcjonariusz – pisze policja stanu Connecticut na swoim Facebooku.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz jako funkcjonariusz. Dziś po południu policjanci zostali wezwani na autostradę międzystanową w Tolland, aby pomóc kierowcy, w którego samochodzie została przebita opona – pisze na Facebooku policja stanu Connecticut. Po przyjeździe policjantów na miejsce zgłoszenia wyjaśniło się, że pomocy potrzebuje prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Niecodzienne spotkanie z Lechem Wałęsą

Mundurowy, który przybył z pomocą, był Polakiem. Lukasz Lipert powiedział lokalnym mediom, że było to dla niego olbrzymie przeżycie.

- Funkcjonariusz Lipert, który ma polskie korzenie, był zaszczycony możliwością pomocy tak wpływowej osobie. Panowie krótko porozmawiali o historii Polski – napisano we wpisie amerykańskiej policji.

Lech Wałęsa w USA mówi o pomocy uchodźcom

Lech Wałęsa przebywa w USA, gdzie spotyka się z lokalnymi władzami, mówiąc o potrzebie niesienia pomocy ukraińskim uchodźcom. Jak podają lokalne media prezydent złapał gumę, wracając właśnie z takiego spotkania w miasteczku Tolland pod Bostonem.