Księżna Meghan urodziła córeczkę! Wcześniej na świat przyszedł mały Archie

i

Autor: Instagram/Theroyalfamily Księżna Meghan urodziła córeczkę! Wcześniej na świat przyszedł mały Archie

Książna Meghan urodziła córeczkę! Książę Harry nazwał ją na cześć zmarłej matki!

2021-06-06 19:05

Książę Harry i księżna Meghan powitali na świecie córeczkę! To drugie dziecko brytyjskiej pary książęcej. Dziewczynka została nazwana na cześć zmarłej matki księcia Harry'ego.

Książę Harry i księżna Meghan powitali na świecie córeczkę. To drugie dziecko książęcej pary. Wcześniej na świat przyszedł mały Archie.

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona, księżna Meghan poinformowali w niedzielę o narodzinach swego drugiego dziecka. Córeczka nazwana Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor przyszła na świat w piątek w Kalifornii, gdzie para mieszka po rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej w 2020 roku.

Lili nosi imię po swojej prababce królowej Elżbiecie II, która w dzieciństwie i młodości była nazywana Lilibet przez swoją rodzinę, oraz po swojej babci, matce Harry'ego, nieżyjącej księżnej Dianie.

- To wielka radość, że książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex mogą powitać na świecie swoją córkę, Lilibet Lili Dianę Mountbatten-Windsor. Lili urodziła się w piątek, 4 czerwca, o godzinie 11:40 pod dobrą opieką lekarzy i personelu Santa Barbara Cottage Hospital w Santa Barbara w Kalifornii. Ważyła po urodzeniu 3,5 kg. Zarówno matka jak i dziecko są zdrowe, dobrze się czują i wróciły do domu. Lili została nazwana po swojej prababce, Jej Królewskiej Mości Królowej, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, aby uhonorować jej ukochaną zmarłą babcię, księżną Walii - napisano w wydanym przez parę oświadczeniu.

 - Jest to drugie dziecko pary, która ma również dwuletniego syna o imieniu Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Książę i księżna dziękują za ciepłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym szczególnym czasem jako rodzina - dodano.

ZOBACZ: Królowa Elżbieta II skomentowała narodziny córki Harry'ego i Meghan. Wymowne słowa

Lilibet urodziła się trzy miesiące po tym, jak jej rodzice udzielili głośnego wywiadu amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey na temat tego, jak byli traktowani przez brytyjskie media i pozostałych członków rodziny królewskiej. Wśród zarzutów było to, że nieujawniony z imienia członek rodziny - choć wiadomo, że nie królowa ani książę Filip - podnosił obawy dotyczące koloru skóry Archiego, jeszcze zanim się on urodził.

 Z kolei pod koniec ubiegłego roku Meghan ujawniła również, że poroniła w lipcu 2020 roku.

Sonda
Kto jest bardziej przystojny, William czy Harry?