Krwisto czerwona woda w basenie Morza Martwego! Przerażeni mieszkańcy: To kara za grzechy?

i

Autor: svetlanabar/Canva

Krwisto czerwona woda w basenie Morza Martwego! Przerażeni mieszkańcy: To kara za grzechy?

2021-09-15 12:56

Jeden z basenów Morza Martwego w regionie Moabu w Jordanii zmienił kolor na krwisto czerwony. Lokalni mieszkańcy są przerażeni i szukają analogii do plag egipskich. Eksperci szukają jednak naukowego rozwiązania tego nietypowego zjawiska. Powstało wiele teorii, które mogą tłumaczyć zmiany.

Basen Morza Martwego w regionie Moabu w Jordanii niespodziewanie zmienił kolor. Krwisto czerwona barwa wody zaskoczyła lokalną społeczność i władze. Wyjaśnieniem tego nietypowego zjawiska zajęło się już Ministerstwo Wody i Irygacji Jordanii. Lokalni eksperci tworzą nowe teorie, które tłumaczą krwistą czerwień. Geolodzy uważają, że kolor wody w zbiorniku jest spowodowany glonami, także tlenkiem żelaza, albo po prostu chemikaliami. Część społeczności zdążyło już oskarżyć rząd o to, że zorganizowano w tym miejscu wysypisko odpadów. Inni szukają analogii do plag egipskich, które Bóg zesłał na faraona, aby ten uwolnił Żydów z niewoli.

Krwisto czerwona woda w basenie Morza Martwego! Przerażeni mieszkańcy: To kara za grzechy?

Inna z naukowych teorii mówi o bakteriach, które pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Towarzystwo Ochrony Przyrody w Izraelu zwróciło uwagę na podobne zjawisko, które miało miejsce w zeszłym roku. Wówczas rzeka Aleksander zmieniła kolor na czerwony, a spowodowane to było krwią zwierząt z rzeźni.

W mediach pojawiło się również wiele teorii, które z nauką nie mają wiele wspólnego. Internauci porównują zdarzenie do jednej z plag egipskich, które Bóg zesłał na faraona. Wówczas to woda w Nilu zamieniła się w ludzką krew. Internautów, którzy stoją murem za swoją teorią przekonuje także to, że w okolicy zbiornika w Moabu miały istnieć miasta Sodoma i Gomora, których zniszczenie było karą za grzechy.

Shanguy oczarowali słuchaczy wykonując hit C'est La Vie w ESKA Live!