Koronawirus. Wyraźny WZROST ZAKAŻEŃ na uczelniach. Najnowszy raport

2021-11-26 9:02
Koronawirus na uczelniach
Autor: Pixabay.com

W ubiegłym tygodniu nastąpił wyraźny wzrost zakażeń koronawirusem na uczelniach - wynika z monitoringu prowadzonego przez zespół Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). W trzecim tygodniu listopada odnotowano blisko 3 tys. zakażeń wśród pracowników i studentów.

W ostatnim tygodniu nastąpił znaczący wzrost zakażeń (15-21 XI) - odnotowano 1609 zakażeń wśród studentów uczelni i 1359 - wśród pracowników uczelni i instytutów PAN. W drugim tygodniu listopada (8-14 XI) odnotowano 940 zakażeń wśród studentów, a w pierwszym tygodniu - 810. Z kolei wśród pracowników uczelni i instytutów PAN było to odpowiednio 913 i 810 osób - wynika z danych monitoringu do których dotarła PAP. Na polskich uczelniach zatrudnionych jest blisko 100 tys. osób, uczy się na nich ok. 1,2 mln studentów.

Monitorowaniem sytuacji na uczelniach i w instytutach Polskiej Akademii Nauk zajmuje się zespół Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Dane na temat kilkuset uczelni i instytutów przekazywane są co tydzień przez 16 regionalnych koordynatorów.

Mimo takiej liczby zakażeń kierujący zespołem ds. monitoringu KRASP i prorektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Tomasz Pietrzykowski jest umiarkowanym optymistą w kwestii sytuacji epidemicznej na uczelniach.

- Jest ona nadal pod kontrolą - ocenił. - Wygląda na to, że ludzie rzadziej zakażają się na uczelniach niż gdzie indziej.

Uczelnie nie posiadają informacji, ilu studentów jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Tego typu dane zbierają za pośrednictwem anonimowych ankiet, liczą też, że uda się ją uzyskać z resortu zdrowia - do tej pory ze względów prawnych dostęp do takich danych nie jest możliwy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze