Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna / Facebook.com

GRANICA

Kilkanaście osób próbowało przedostać się z Białorusi do Polski. Straż Graniczna informuje o kolejnej nielegalnej próbie przekroczenia granic

2023-09-10 10:07

15 cudzoziemców, w tym obywatele Syrii, Burundii i Konga, w nocy z soboty na niedzielę (9/10.09) próbowało przedostać się z Białorusi do Polski. Straż graniczna informuje, że rzucano kamieniami w stronę polskich patroli.

Cudzoziemcy próbują przekroczyć polską granicę

Straż graniczna poinformowała, że doszło do kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granic przez rzeki Wolkuszanka i Podcerkówka. W okolicach Płaskiej pogranicznicy zatrzymali cztery osoby, obywateli Burundi i Konga, które przeprawiły się przez Wołkuszankę, a w okolicach Białowieży zatrzymano dziewięciu Syryjczyków, którzy przeprawili się przez Podcerkówkę, dopływ Przewłoki.

W stronę polskich patroli rzucano kamieniami

Jak przekazuje SG, w sobotę (09.09) wieczorem grupa znajdująca się po stronie białoruskiej, na odcinku granicy ochranianym przez pograniczników z placówki w Dubiczach Cerkiewnych, rzucała kamieniami w polskie patrole. Pogranicznicy podają, że była to grupa siedmiu osób w mundurach białoruskich z zamaskowanymi twarzami.

Osoby miały proce i latarki, którymi oślepiali patrole. Do zdarzenia skierowano pojazd specjalny TUR. Nikt nie doznał obrażeń" informuje Straż Graniczna na swoim profilu na portalu X (Twitter).

Coraz więcej migrantów próbuje przekroczyć polską granicę

Z danych SG wynika, że od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było 21 tys. prób jej nielegalnego przekroczenia. We wrześniu odnotowano ponad 300 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy, w sierpniu - według statystyk SG - było to 2,8 tys. prób.

W tym roku na granicy z Białorusią ujawniono migrantów pochodzących z 50 różnych państw.

Zobacz też: Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani pod Wschową

Sonda
Uważasz, że Polska powinna przyjmować cudzoziemców przebywających w Białorusi?
Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania