Władimir Putin

i

Autor: pixabay.com Władimir Putin

Kiedy Putin przestanie rządzić? Były szef MI6 podał datę

2022-05-23 14:04

Władimir Putin chce uchodzić za nieomylnego przywódcę, którego władzy nikt nie może zagrozić. Jednak od początku inwazji na Ukrainę coraz więcej obserwatorów twierdzi, że jego rządy zbliżają się do końca. Były szef MI6 powiedział nawet, kiedy prezydent Rosji może utracić swoje stanowisko.

Kiedy Władimir Putin przestanie być prezydentem Rosji? Po ataku na Ukrainę coraz więcej osób na całym świecie zadaje sobie to pytanie. "Epoka putinowska" trwa już ponad 20 lat. Władimir Władimirowicz Putin najwyższy urząd w państwie odebrał z rąk Borysa Jelcyna, który ustąpił na przełomie 1999 i 2000 roku. Nowy prezydent od samego początku odbudowywał utraconą po rozpadzie ZSRR pozycję swojego kraju na arenie międzynarodowej, a z drugiej strony konsekwentnie dążył do stworzenia policyjno-biurokratycznego państwa, na którego czele miałby stać do śmierci (dzięki zmianom w konstytucji, mógł wrócić na Kreml po kadencji Dmitrija Miedwiediewa). Analitycy twierdzą jednak, że niepowodzenia w wojnie z Ukrainą i napięcia w kraju wywołane nałożonymi na Rosję sankcjami poważnie zachwiały jego pozycją. Nie bez znaczenia są też doniesienia o rzekomych problemach zdrowotnych Władimira Putina. Wielu specjalistów wieszczy rychły koniec jego rządów. Richard Dearlove, były szef brytyjskich służb wywiadowczych MI6 zaryzykował nawet wyznaczenie kresu prezydentury Putina. Powiedział również, jak jego zdaniem mogłoby to wyglądać.

PLAN OBALENIA PUTINA! Ekspert UJAWNIA co może pomóc

Dearlove: "Elegancka alternatywa dla puczu"

Richard Dearlove w latach 1999 - 2004 był szefem MI6. Dziś udziela się głównie jako analityk i ekspert od spraw polityki międzynarodowej. Wiele z tematów, którymi zajmuje się na co dzień, omawia również w współprowadzonym przez siebie podcaście "One Decision". To właśnie tam powiedział, kiedy i jak Putin może stracić władzę.

Zdaniem byłego szefa brytyjskiego wywiadu, Władimir Putin odda władzę już w przyszłym roku. Uważa, że prezydent trafi do sanatorium, z którego wyjdzie już jako była głowa państwa. Zaryzykuję. Myślę, że Putin odejdzie w 2023. Najpewniej trafi do sanatorium, z którego nie wyjdzie już jako prezydent Rosji - stwierdził Dearlove zacytowany w niedzielnym wydaniu New York Post.

Dodał, iż ustąpienie z powodów zdrowotnych byłoby "elegancką alternatywą dla puczu". W ten sposób odniósł się do licznych doniesień na temat złego stanu zdrowia prezydenta Rosji i rosnącego niezadowolenia elit, które widziałyby na najwyższym stanowisku kogoś innego.

Kto zastąpi Putina?

Zdaniem Dearlove'a rosyjskie władze nie mają jeszcze następcy głowy państwa, lecz największe szanse na zostanie nowym prezydentem wydaje się mieć Nikołaj Patruszew, sekretarz rady bezpieczeństwa Rosji.

Źródło: New York Post

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE