Kiedy jest Halloween 2021? W jaki dzień wypada święto strachów w Polsce? [DATA]

2021-10-28 9:48
Kiedy jest Halloween 2021? W jaki dzień wypada święto strachów? [DATA]
Autor: Unsplash - Colton Sturgeon Kiedy jest Halloween 2021? W jaki dzień wypada święto strachów? [DATA]

Kiedy jest Halloween 2021? Święto strachów, najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, staje się coraz popularniejsze na całym świecie. Od kilku lat chętnie obchodzone jest także w Polsce, choć nie brakuje jego przeciwników.

Halloween, zwany także wigilią Wszystkich Świętych "All Hallows' E’en", to zwyczaj związany z maskaradą, najhuczniej obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. W Polsce święto Halloween pojawiło się w latach 90. XX w., jednak dopiero w ostatnich latach zaczęto chętniej je obchodzić. Dzieci i dorośli przebierają się wówczas za duchy, wampiry, czarownice, zombie, na ich strojach pojawiają się również takie motywy jak: czarne koty, pajęczyny. Głównym symbolem Halloween jest natomiast wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Z kolei jedną z popularniejszych halloween'owych zabaw - słynny cukierek albo psikus. Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka, otrzymuje od dzieci w zamian psikusa.

Raport z Anteny 14.09

Kiedy jest Halloween 2021? W jaki dzień wypada święto strachów?

Halloween ma stałą datę i obchodzony jest w wieczór 31 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. W tym roku święto strachów wypada w niedzielę. Przypominamy, że tego dnia (z soboty 30 października na niedzielę 31 października) przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Halloween - którą ze strasznych postaci jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jak najchętniej spędzasz czas w Halloween?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze