Każdy z nas wie jak wygląda TA część korka, ale nie wiemy do czego służy! Będziesz zaskoczony

i

Autor: mat pras

Każdy z nas wie jak wygląda TA część korka, ale nie wiemy do czego służy! Będziesz zaskoczony

2021-11-04 12:16

Każdy ważniejsza okazja w naszym życiu to także odpowiedni moment na wypicie lampki szampana. Sięgamy zatem po niego często, a co za tym idzie przy otwieraniu przyglądamy się jego kolorowej części. Nie uwierzysz do czego służy!

Z pewnością wiele razy zdarzyło wam się otwierać szampana, jednak czy zastanowiliście się przez chwile, dlaczego na korku znajduje się okrągły, kolorowy element? Wiele osób nawet nie zwraca na tą końcówkę uwagi, twierdząc że jest to nieistotne.

Jak się okazuje, ma ono OGROMNE znaczenie. Jakie? 

Jak wiemy, do sylwestra pozostało jeszcze trochę czasu, ale w tę widzą warto się uzbroić przed szampańską imprezą, ponieważ Ten kolorowy element szampana pomoże nam dłużej delektować się ta chwilą.

Otóż cała rzecz polega w tym, ze wino musujące pozostawione w otwarciu po prostu się wygazowuje. Aby zachować resztę niewypitego trunku musimy ponownie wcisnąć korek w butelkę, a kiedy chcemy dolać komuś szampana, kolejny raz musimy się siłować z korkiem. Jest na to jednak zdecydowanie prostszy patent.

Cała tajemnica zostawienia szampana na później tak, by się nie wygazował, tkwi w plastikowym korku. Wiele z takich korków posiada kolorową, zazwyczaj czerwoną końcówkę, która ma genialne zastosowanie.

Sylwester w czasie pandemi [Sonda]