Kamil Stoch nie wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni

2022-01-04 8:39
NARCIARSTWO KLASYCZNE TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI INNSBRUCK
Autor: PAP/Grzegorz Momot

To już pewne do konkursu w Innsbrucku awansowało pięciu Biało-Czerwonych. Zaskakującym jest fakt, że w tej piątce nie zobaczymy niestety Kamila Stocha. Jaka jest przyczyna wycofania naszego najlepszego skoczka z tego turnieju oraz kto po skokach kwalifikacyjnych jest liderem na tym konkursie dowiecie się z artykułu.

Turniej Czterech Skoczni - kto wystartuje?

Po kwalifikacjach, w których triumfował Ryoyu Kobayashi, do jutrzejszego konkursu w Innsbrucku awansowało pięciu Biało-Czerwonych. Zaskakującym jest fakt, że w tej piątce nie zobaczymy niestety Kamila Stocha. Stoch nie uzyskał kwalifikacji do zawodów. Jego skok na odległość 114 metrów dał mu dopiero 59. lokatę. Wśród pozostałych Polaków najlepszy wynik uzyskał Andrzej Stękała, który wykorzystał dobre warunki i uzyskał 122,5 metra. Kolejni skoczkowie, których zobaczymy w turnieju w Innsbrucku to Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Najlepszy w kwalifikacjach był Ryoyu Kobayashi, który skoczył 126,5 metra i wyprzedził Jana Howerla oraz Killiana Peiera.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie zamieszczonym przez Polski Związek Narciarski „Sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha z TCS i kolejnych zawodów PŚ. Jutro Kamil wróci do Polski. Do końca tygodnia ważny będzie odpoczynek, a później trening motoryczny. Trening na skoczni w następnej kolejności”. Na chwilę obecną w kwalifikacji do PŚ po 11 zawodach Kamil Stoch jest na 13. miejscu, a Piotr Żyła na 27.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 03.01 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz Szymon Hołownia - Polska 2050)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze