Kamery będą identyfikowały kierowców korzystających z telefonów. Posypią się mandaty!

2022-11-02 13:45
Kamery będą identyfikowały kierowców korzystających z telefonów komórkowych. Posypią się mandaty!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

W przyszłym roku Belgia uruchomi nowy projekt pilotażowy, w ramach którego inteligentne kamery zostaną wykorzystane do identyfikowania kierowców korzystających z telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Takie osoby będą karane grzywną - poinformowała agencja Belga.

W piątek ma dojść do sfinalizowania umowy w tej sprawie, zawartej pomiędzy instytutem ruchu drogowego Vias a belgijskim rządem. Następnie kamery zostaną zainstalowane w wybranych strefach policyjnych. Nowy projekt będzie realizowany w pięciu gminach: jednej w Brukseli, dwóch we Flandrii i dwóch w Walonii.

Ilu kierowców korzysta z telefonu w czasie jazdy?

Używanie telefonów komórkowych za kierownicą jest karalne. Funkcjonariusze policji będą sprawdzali dostarczane obrazy z kamer i wysyłali mandaty kierowcom. Dochodzenie przeprowadzone przez instytut ruchu drogowego Vias wykazało, że kierowcy spędzają 2 proc. czasu za kierownicą z telefonem komórkowym w dłoni. Wśród kierowców samochodów dostawczych odsetek ten wzrasta do 4 proc.

Wjechał w sklep na stacji paliw, był po narkotykach

QUIZ. Jak dobrze znasz związki frazeologiczne w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Jeśli coś jest naszym słabym punktem, to mówimy, że to nasza:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze