Kamala Harris: wiek, mąż, dzieci, wzrost, partia. Co warto wiedzieć o pierwszej kobiecie na stanowisku wiceprezydenta USA?

2021-01-20 15:31 STAN PAP.
Kamala Harris: wiek, mąż, dzieci, wzrost, partia. Co warto wiedzieć o pierwszej kobiecie na stanowisku wiceprezydenta USA?
Autor: PAP/EPA/JONATHAN ERNST / POOL Kamala Harris: wiek, mąż, dzieci, wzrost, partia. Co warto wiedzieć o pierwszej kobiecie na stanowisku wiceprezydenta USA?

Kamala Harris: wiek, mąż, dzieci, wzrost, partia. Od 20.01.2021 roku Kamala Harris oficjalnie jest pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta USA. Była senator z Kalifornii jest także pierwszą osobą pochodzenia afroamerykańskiego i południowoazjatyckiego na tym stanowisku. Co warto o niej wiedzieć?

Kamala Harris: Ile ma lat?

Kamala Harris urodziła się 20 października 1964 roku, czyli ma 56 lat. To o wiele mniej niż prezydent Joe Biden, który ma 78 lat.

Kamala Harris: wzrost

Nie wiadomo ile Kamala Harris ma wzrostu, ale jest znacznie niższa od prezydenta Bidena, który mierzy 1,83 m.

Czytaj także: Joe Biden - wiek, żona, dzieci, Twitter, wzrost, partia. Co należy wiedzieć o 46. prezydencie USA?

Kamala Harris: mąż

Kamala Harris ma męża od 2014 roku. Wcześniej Douglas Craig Emhoff był żonaty z Kerstin Emhoff, z którą ma dwoje dzieci. Drugi dżentelmen Stanów Zjednoczonych, tak jak jego małżonka, ma 56 lat.

Kamala Harris: wykształcenie

Kamala Harris ukończyła:

  • studia na Uniwersytecie Howarda (politologia i ekonomia),
  • studia na Uniwersytecie Kalifornijskim (prawo)

Przez długi czas wykonywała obowiązki prawnika, w 2004 roku objęła stanowisko prokuratora okręgowego San Francisco - była pierwszą Afroamerykanką pełniącą ten urząd. W 2016 roku została senatorką ze Stanu Kalifornia. Wybrano ją z ramienia Partii Demokratycznej. Pracowała w Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych, Komisji ds. Wywiadu, Komisji ds. Sądownictwa i Komisji ds. Budżetu. W styczniu 2021 roku zrezygnowała z mandatu senatorskiego. Od 20.01.2021 pełni obowiązku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta USA. Lady Gaga zachwyciła hymnem i... kreacją!

Kamala Harris: poglądy

Kamala Harris jest zadeklarowaną przeciwniczką kary śmierci. Walczy z dyskryminacją rasową i płciową, wspiera też małżeństwa tej samej płci.

Dr Tomasz Płudowski: Biden będzie przyjacielem Polski [Super Raport]
Najnowsze