Joe Biden - wiek, żona, dzieci, Twitter, wzrost, partia. Co należy wiedzieć o 46. prezydencie USA?

2021-01-20 11:02 a.d.
Biden oficjalnie wybrany prezydentem
Autor: AP Biden oficjalnie wybrany prezydentem

Joe Biden- wiek, żona, dzieci, Twitter, program. Zaprzysiężenie Jo. Bidena 20 stycznia to wielkie wydarzenie, na które czekał cały świat. Co należy wiedzieć o 46. prezydencie USA? W wyborach Biden próbował swoich sił trzykrotnie. Dopiero w 2020 roku udało mu się pokonać Donalda Trumpa, głównie dzięki wsparciu Kamali Harris, która sprawuje urząd wiceprezydenta-elekta. Joe Biden był też wiceprezydentem USA w latach 2009-2017 - za kadencji prezydenckiej Baracka Obamy.

Joe Biden - wiek

Joe Biden urodził się 20 listopada 1942. Ma 78 lat. Urodził się w Scranton, w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych.

Joe Biden - wzrost

Wzrost prezydenta USA jest dość imponujący. Joe Biden ma 1,83 m.

Joe Biden - partia

Partia Demokratyczna z której wywodzi się Joe Biden to jedna z dwóch głównych sił politycznych w Stanach Zjednoczonych. Od początku w polityce był związany z Partią Demokratyczną. Był m.in. piątym najmłodszym senatorem w historii Stanów Zjednoczonych.

Joe Biden - wykształcenie

Joe Biden studiował na:

  • College of Law - Syracuse University (1968),
  • University of Delaware (1965),
  • Archmere Academy (1961)

Joe Biden - żona

Drugą, obecną żoną prezydent USA jest Jill Biden. Wcześniej Joe Biden żonaty był z Neilią Hunter Biden (od 1966 do 1972). Jill urodziła się 3 czerwca 1951 i ma 69 lat. Wspólnie mają jedną córkę: Ashley Biden. Majątek jego i jego żony Jill wyceniany jest na 9 mln dolarów.

Joe Biden - dzieci

Joe Biden ma czwórkę dzieci: Hunter Biden, Beau Biden, Ashley Biden, Naomi Christina Biden. Są one już dorosłe, dlatego na świat przyszły też wnuki prezydenta USA: Natalie Biden, Finnegan Biden, Maisy Biden, Robert Biden II, Naomi Biden

Awarie ogrzewania paraliżują stolicę!
Najnowsze