Andrij Szewczenko

i

Autor: Cyfra Sport Andrij Szewczenko

Jednak nie Nawałka? Legenda futbolu nowym selekcjonerem REPREZENTACJI POLSKI?

2022-01-24 9:16

Jednak nie Adam Nawałka a Andrij Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej? Według ukraińskich mediów legendarny napastnik już porozumiał się z PZPN-em. Sprawa wyboru nowego trenera naszej kadry ciągnie się już przez blisko miesiąc.

Ukraiński kanał "vZbirna" donosi, że Ukrainiec doszedł już do porozumienia z PZPN-em w sprawie warunków umowy. Już od kilkunastu dni coraz głośniej mówiło się o kandydaturze Andrija Szewczenki. Ten, nie tak dawno został zwolniony z włoskiej Genoi i a miejsca stał się potencjalnym kandydatem do objęcia naszej kadry.

KTO SELEKCJONEREM NASZEJ KADRY: JEDNAK NIE NAWAŁKA!

Przez niemal cały styczeń wydawało się pewne, że to Adam Nawałka zostanie selekcjonerem naszej reprezentacji. Wydawało się, iż to tylko kwestia dni kiedy PZPN ogłosi, iż były selekcjoner ponownie obejmie naszą drużynę. Czas jednak mijał a Polski Związek Piłki Nożnej nie podawał żadnych konkretów. W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się więc, iż to jednak nie Nawałka ma zostać selekcjonerem. Mówiło się o innych selekcjonerach, jednak w ostatnich dniach coraz bardziej realna wydaje się być kandydatura Andrija Szewczenki.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, zapewnił, że nowy selekcjoner zostanie przedstawiony 31 stycznia. Wówczas ma dojść do prezentacji na PGE Narodowym.

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia 2

KTO SELEKCJONEREM: JEDNAK SZEWCZENKO?

Legendarny ukraiński napastnik, który przez pięć lat prowadził też tamtejszą kadrę, niedawno rozstał się z Genoą. W Polsce chce zarabiać aż 2,5 miliona euro rocznie, trzy razy więcej niż Paulo Sousa. i to właśnie to miało być główną kością niezgody pomiędzy PZPN-em a menadżerami Szewczenki. Jednak jak donoszą ukraińskie media, związek znalazł rozwiązanie tego problemu. PZPN chce opłacić kontrakt przy pomocy sponsorów. Nowe informacje w całej sprawie przekazał ukraiński kanał "vZbirna".

Andrij Szewczenko to legenda światowego futbolu. Były napastnik grał w barwach Dynama Kijów, AC Milan i Chelsea Londyn, Jest on także 111-krotnym reprezentantem Ukrainy. Dla swojej drużyny narodowej strzelił 48 goli. W 2016 roku rozpoczął swoją przygodę z trenerką. Szewczenko podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy doprowadził Ukrainę do ćwierćfinału. 

Szewczenko 7 listopada 2021 roku podpisał kontrakt z klubem z Genoi obowiązujący do 2024 roku, zastępując Davide Ballardiniego. Jego czas w Genoi skończył się jednak znacznie szybciej. Po raz ostatni poprowadził zespół 15 stycznia w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch, w którym jego podopieczni przegrali po dogrywce z AC Milan. W okresie pracy byłego selekcjonera reprezentacji Ukrainy zespół z Genui przegrał sześć z ostatnich dziewięciu ligowych pojedynków, a w trzech pozostałych zremisował.

Czy Andrij Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Wszystkiego dowiedzieć mamy się jeszcze w styczniu!