Jaka pogoda będzie w Wielkanoc 2021? Nie chowajcie jeszcze ciepłych kurtek do szaf!

2021-03-30 9:28
Jaka pogoda na święta wielkanocne 2021? Na pewno przydadzą się parasolki
Autor: Pixabay.com Jaka pogoda na święta wielkanocne 2021? Na pewno przydadzą się parasolki

W Polsce trwa kolejny lockdown, ale to nie zmienia faktu, że myśląc o zbliżającej się Wielkanocy, sporo osób planuje długi spacer. Czy pogoda na to pozwoli? Niestety, prognozy nie są zbyt optymistyczne. W wielu rejonach Polski zapowiada się aura, która kojarzy się raczej ze świętami Bożego Narodzenia.

Jaka pogoda będzie w Wielkanoc 2021?Idąc na rezurekcje w wielkanocny poranek, należy się ubrać ciepło, bo będą przymrozki. W lany poniedziałek, wychodząc z domu, trzeba pamiętać o parasolu, nie tylko po to, aby się chronić przed śmigusem-dyngusem, ale też przed deszczem, a nawet śniegiem” – mówi dyżurny synoptyk IMGW Mateusz Barczyk.

Noc wielkanocna na znacznym obszarze kraju będzie z przymrozkami. Temperatura minimalna może osiągnąć miejscami do – 4 stopni C. zwłaszcza na wschodzie i na pogórzu.

Pogoda na Wielkanoc 2021 nie będzie rozpieszczać, ale w niedzielę w ciągu dnia ociepli się. Temperatura podniesie się do 7–8 stopni na wschodzie i 12–13 na zachodzie kraju. Zachmurzenie będzie zmienne, z dominacją słońca na zachodzie i pochmurnych chwil na wschodzie oraz południu. "Z tych chmur może spaść przelotny deszcz, a na Podlasiu i Pogórzu Karpackim - od Tatr po Bieszczady – śnieg" – przewiduje dyżurny synoptyk.

Jaka pogoda na święta wielkanocne 2021?

W świąteczny poniedziałek pogoda się zmieni. Poprawi się na wschodzie, a także na południu – tam będzie pogodniej i cieplej – między 11 a 14 stopni. Natomiast na zachodzie i północy pogoda się popsuje. Temperatura spadnie - raczej nie będzie przekraczać 10 stopni C. Wystąpią opady deszczu i deszcz ze śniegiem. Niewykluczone, że rano się pojawi śnieg.

"Rezurekcje w chłodzie, ale przy nie najgorszej pogodzie, jedynie na wschodzie może trochę popadać. Natomiast poniedziałek szczególnie lany na zachodzie, gdzie są prawdopodobne pojawią deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też chłodniej, toteż ostrożnie z polewaniem wodą, żebyśmy się nie przeziębili" – podsumowuje Mateusz Barczyk prognozę pogody na Wielkanoc 2021.

Sonda
Czy planujesz wyjazd na Wielkanoc?
Gry jak serialowe tasiemce | ESKA XD - Blogier #19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze