"Jak zrobić" i "Pomysły na": Nie zgadniesz, jakich pomysłów szukali Polacy w Google w 2020 roku

2020-12-30 13:40
Popularne hasła w Google 2020
Autor: Pixabay

Pandemia mocno zmieniła nasze życie codzienne, a rok 2020 zdecydowanie był wyjątkowy. Pokazują to między innymi najpopularniejsze hasła, jakie wpisywaliśmy w wyszukiwarkę Google. Wśród nich są zapytania "jak zrobić" i "pomysły na". Jakich rad i przepisów Polacy szukali w sieci? Można się zdziwić!

Popularne hasła w Google, czyli wyszukiwarka prawdę Ci powie

Co roku wyszukiwarka Google pokazuje, jak wygląda nasze życie - jakie tematy są popularne, o czym się mówi, o których osobach było najgłośniej, czy wreszcie na jakie filmy chodziliśmy do kin. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa, lekcji zdalnych, pracy zdalnej i zachęt do zostania w domach, nasza codzienność jeszcze mocniej przeniosła się do sieci, a najbardziej popularnym tematem był oczywiście koronawirus.

Okazuje się, że w czasie lockdownu szukaliśmy haseł nie tylko związanych z tematyką wirusową. Wielu z nas postanowiło zabić nudę i wpisywać w Google hasła zaczynające się od frazy "pomysł na". Nie zabrakło też zapytań zaczynających się od "jak zrobić". Jakich pomysłów szukaliśmy najczęściej? Okazuje się, że niektóre mogą zaskakiwać.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia 2020 roku

Pytanie 1 z 25
Ta zaraza opanowała w tym roku cały świat! Mowa o:

Pomysł na: Jakich pomysłów szukaliśmy w Google w 2020 roku?

W poprzednim roku nikt nie pomyślałby, że w 2020 roku najpopularniejszym zapytaniem zaczynającym się od "pomysł na" będzie fraza "pomysł na makaron". Brzmi zaskakująco, ale jeśli przypomnimy sobie tłumy w sklepach na samym początku pandemii i robienie zapasów w postaci makaronu właśnie, wszystko stanie się jasne.

A jesli jesteście ciekawi, czego poza pomysłami na makaron szukaliśmy w 2020 roku, zajrzyjcie do galerii poniżej:

Jak zrobić: O co pytaliśmy Google w 2020 roku?

Inna interesująca fraza, którą chętnie wpisywaliśmy w wyszukiwarkę w 2020 zaczyna się od wyrazów "jak zrobić". Tu łatwo się domyślić, że najbardziej popularne tematy będą dotyczyły płynów antybakteryjnych i maseczek. Tych na początku pandemii brakowało w w sklepach, więc wielu z nas próbowało wykonać je samodzielnie. Co jeszcze próbowaliśmy "zrobić" w 2020 roku z pomocą "wujka Google". W galerii poniżej znajdziecie TOP 5 najpopularniejszych fraz:

Co przyniesie 2021 rok? Tego jeszcze nie wie nikt. Pozostaje mieć nadzieję, że w Google już nikt nie będzie wpisywał haseł "koronawirus" czy "COVID-19".

Posłuchaj, jak wygląda pierwsza pomoc przy skaleczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze