Dziecko postrzelone przez wojsko

i

Autor: Twitter

świat

Izrael: wojsko postrzeliło 3-letniego palestyńskiego chłopca. Dziecko nie żyje

2023-06-05 20:38

Palestyński trzylatek z Zachodniego Brzegu Jordanu, postrzelony w czwartek podczas akcji izraelskiego wojska, zmarł w poniedziałek - poinformował położony pod Tel Awiwem szpital Sheba Medical Centre.

Postrzelono dziecko w Izraelu. Chłopiec miał 3-lata

- Chłopiec został ranny w głowę, kiedy prowadzony przez jego ojca samochód dostał się na linię ognia w pobliżu wsi Nebi Saleh - twierdzi izraelska armia.

Jak podaje portal Times of Israel, ze wstępnych ustaleń wynika, że w czwartek (1 czerwca) izraelski posterunek wojskowy został ostrzelany przez palestyńskiego napastnika. Kiedy żołnierze odpowiedzieli ogniem, kule miały przypadkowo trafić w samochód, którym podróżował ojciec z synkiem.

Ojciec ofiary Haitham al-Tamimi powiedział agencji AP, że Izrael "pod pretekstem samoobrony" atakuje "nieuzbrojonych cywilów".

- Chcę, żeby to przesłanie dotarło do wszystkich: dzieciństwo i niewinność są święte - oświadczył.

Od ponad roku sytuacja na Zachodnim Brzegu Jordanu i we wschodniej części Jerozolimy jest bardzo napięta. Według Associated Press w tym roku w starciach z izraelskim wojskiem zginęło niemal 120 Palestyńczyków, przy czym połowa z nich była uzbrojonymi członkami organizacji paramilitarnych. W tym samym czasie w atakach palestyńskich zginęło co najmniej 21 Izraelczyków.

Korea Północna zaatakowała Izrael!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE