Impreza zaręczynowa kosztowała ich prawie milion złotych! Piękny dzień skończył się koszmarem

i

Autor: Twitter/First News Melbourne

Impreza zaręczynowa kosztowała ich prawie milion złotych! Piękny dzień skończył się koszmarem

2021-08-26 11:43

To miał być jeden z najpiękniejszych dni w ich życiu. Para młodych ludzi z Melbourne w Australii zorganizowała u siebie w domu przyjęcie zaręczynowe, na którym pojawiło się prawie 70 osób. Nie spodziewali się jednak, że finał imprezy będzie dla nich tak przykry i... kosztowny.

Jeden z najpiękniejszych dni w ich życiu zamienił się w koszmar. Para młodych ludzi zorganizowała w swoim mieszkaniu przyjęcie zaręczynowe. Impreza odbyła się kilka dni temu w Melbourne w Australii. Wszystko szło dobrze, a goście znakomicie się bawili. Wtedy jednak do mieszkania wparowała policja.

- Gospodarze i goście na przyjęciu zaręczynowym w Melbourne w Australii zostali ukarani grzywną w wysokości ponad 300 tysięcy dolarów australijskich po tym, jak policja zamknęła „nielegalne” zgromadzenie, twierdząc, że naruszyło ono trwającą w mieście blokadę COVID-19 - podaje lokalny portal TheBL.

Jak podaje policja ze stanu Victoria, spośród 69 uczestników 56 zostało ukaranych grzywną w wysokości ponad 5 tysięcy dolarów australijskich. Pozostali uczestnicy imprezy to dzieci i nie zostaną ukarane grzywną.

„Victoria Police jest usatysfakcjonowana, że ​​wszyscy goście zostali uwzględnieni, a śledztwo zostało zakończone” – powiedział przedstawiciel tamtejszej policji, podczas gdy departament potępił zgromadzenie jako „celowe i rażące naruszenie zaleceń szefa służby zdrowia”.

W Melbourne trwa już szósty lockdown od początku pandemii, a ludzie są wykończeni ciągłymi obostrzeniami. Obecnie mieszkańcy Australii nie mogą gromadzić się w prywatnych domach, a wesela są całkowicie zabronione. Pogrzeby są dozwolone pod warunkiem, że uczestniczy w nich nie więcej niż 10 osób, ale nie mogą odbywać się w prywatnym domu. Ludzie mogą opuszczać swoje domy tylko z pięciu powodów takich jak zakupy, praca czy wizyta u lekarza.

Adriana Kalska w Papiery na szczęście. Pierwszy ZWIASTUN nowego serialu