Pogoda, mróz

i

Autor: Pixabay W środę (6 kwietnia) miasto na Warmii i Mazurach było najzimniejszym miejscem w Polsce.

IMGW ostrzega: silne PRZYMROZKI niemal w całej Polsce! Temperatura spadnie do -8 stopni!

2022-04-11 14:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed przymrozkami, które we wtorek w godzinach rannych mogą wystąpić w czternastu województwach. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do ok.-2 st. C, a przy gruncie do -5 st. C. W niektórych miejscach spadek temperatury przy gruncie może wynieść -8 st.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, a także wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Na przeważającym obszarze powyższych województw miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza w godzinach porannych we wtorek w przedziale od -3 do -2 st. C, a przy gruncie do -5 st. C. W województwach podkarpackim, małopolskim oraz śląskim i dolnośląskim temperatura przy gruncie może spaść do ok. - 8 st. C. Alerty zaczną obowiązywać od późnego wieczora w poniedziałek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Wystawa multimedialna Van Gogh