ILE KOSZTUJE MASŁO? Odpowiedź posła Suskiego hitem internetu: Nie znam cen, bo są paski

i

Autor: pixabay.com ILE KOSZTUJE MASŁO? Odpowiedź posła Suskiego hitem internetu: "Nie znam cen, bo są paski"

ILE KOSZTUJE MASŁO? Odpowiedź posła Suskiego hitem internetu: "Nie znam cen, bo są paski"

2021-09-17 9:50

Ile kosztuje masło? Takie pytanie usłyszał wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski na antenie jednej ze stacji radiowych. W porównaniu do premiera Mateusza Morawieckiego, zapytanego o cenę chleba, nie owijał w bawełnę. – Jak chodzę do sklepów, to mam listę od żony i robię zakupy zbiorczo. Nie oglądam cen, bo są paski na wyrobach, nie ma cen – przyznał.

Ceny żywności w ostatnich dniach to szeroko komentowany temat. Wszystko przez pytanie o cenę chleba, które zostało zadane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Premier, zamiast przyznać, że nie wie, ile aktualnie kosztuje bochenek chleba, przez blisko 1,5 minuty krążył wokół tematu. Wideo z jego wymijającą odpowiedzią stało się hitem internetu.

Walka modliszki z szerszeniem. Nagranie Wigierskiego Parku Narodowego

Ile kosztuje masło? Odpowiedź posła Suskiego hitem internetu: "Nie znam cen, bo są paski"

Tymczasem podobne pytanie usłyszał poseł PiS Marek Suski. Na antenie jednej ze stacji radiowych słuchacz zapytał polityka, ile kosztuje masło.

– Jak chodzę do sklepów, to mam listę od żony i robię zakupy zbiorczo. Nie oglądam cen, bo są paski na wyrobach, nie ma cen. Nie zwracam uwagi. Nigdy nie poszedłem do sklepu i nie kupowałem samego masła – przyznał poseł Suski.

O jakie paski chodziło Suskiemu? Najprawdopodobniej miał na myśli kody kreskowe. Prowadząca program radiowy zwróciła jednak posłowi uwagę, że sklepy mają obowiązek podawać ceny produktów na półkach.

Ile kosztuje masło? [CENA KOSTKI MASŁA]

Kostka masła extra 200 g, według koszyka cenowego dlahandlu.pl, kosztuje średnio 4,49 zł. Cena maksymalna to 5,99 zł, a cena minimalna - 3,49 zł.