Zuzanna i Antoni czy Nia i Racibor? Jest NOWA LISTA najpopularniejszych imion w Polsce!

2021-09-16 13:10

Zuzanna i Antoni, a może Nia i Racibor? Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało NOWĄ listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Polsce od stycznia do czerwca tego roku. Czy są jakieś zaskoczenia? Kto tym razem zdobył podium, a jakie imiona wybierano najrzadziej? Szczegóły w artykule.

Wybór imienia dla dziecka to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po ulubionym bohaterze literackim lub filmowym? Inspiracją może być nowa lista najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku, którą właśnie opublikowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021. Zuzanna wraca na szczyt, królem pozostaje Antoni

Wśród dziewczynek w ostatnich miesiącach królowała Zuzanna, wyprzedzając ubiegłoroczną liderkę Julię. Z kolei literacka miłość Romea znalazła się na 4. miejscu. Natomiast na 2. miejsce na podium wskoczyła Zofia, a na 3. Hanna. Oba te imiona zaliczyły awans o jedną pozycję. W przypadku chłopców większych zmian na podium nie ma. Tutaj od lat króluje Antoni. Drugi Jan także utrzymał swoje wysokie miejsce. Jedynie Jakub spadł z 3. na 5. lokatę.

By sprawdzić pełną listę najpopularniejszych imion żeńskich oraz męskich, przejdź do galerii poniżej. Kliknij w pierwsze zdjęcie, a następnie kieruj się strzałkami.

Raport z Anteny 16.09

Najrzadsze imiona w Polsce 2021

Jednak nie wszyscy rodzice szukają inspiracji pośród najpopularniejszych imion. Niektórzy decydują się na bardziej nieszablonowe wybory. Mercedes, Ligia i Nia – to dziewczęce imiona, które w zestawieniu pojawiają się najrzadziej. Natomiast wśród chłopców możemy spotkać m. in. Gajusza, Racibora, czy Romea.

– Wybierając imię dla potomka powinniśmy pamiętać, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego (USC), w którym chcemy zarejestrować naszego potomka, może odrzucić nasz wybór – podkreśla ministerstwo.

Więcej informacji znajdziesz także na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze