IGA ŚWIĄTEK WYGRYWA Rolanda Garrosa 2022! Polka nie dała szans rywalce!

2022-06-04 16:20

Iga Świątek po raz drugi w swojej karierze wygrała turniej Wielkiego Szlema. Polka, podobnie jak w roku 2020 okazała się najlepsza na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W sobotnim meczu finałowym French Open21-letnia Iga pokonała 18-letnią Amerykankę Cori Gauff 6:1, 6:3.

Mecz finałowy rozpoczął się tuż po godzinie 15. Pierwszy set padł zdecydowaną wygraną Igi Świątek, która bardzo szybko przełamała rywalkę i nie dała jej żadnych szans w dalszym etapie seta. Ostatecznie Polka wygrała go 6:1.

Drugi set zaczął się od szybkiego przełamania amerykanki, która potem także wygrała swoje podanie i prowadziła 2:0. Jednak Polka uspokoiła grę i chwilę później przełamała rywalkę i mieliśmy już remis oraz prowadzenie 3:2. Następnie Polka przełamała rywalkę i prowadziła już 4:2. Tej przewagi 21-latka nie oddała już do końca i po raz drugi w historii wygrała turniej w Paryżu!

Przypomnijmy, że dla Igi Świątek była to już druga wygrana na kortach w Paryżu w swojej karierze. Poprzednio Polka wygrała turniej w 2020 roku.

Iga Świątek w tym roku wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 34 zwycięskich meczów, a dzisiejszy wygrany jest już 35. wygraną z rzędu.

Zwyciężczyni turnieju otrzymała 2,2 mln euro, a pokonana połowę tej kwoty. Niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia Świątek i tak umocniła się się na prowadzeniu w klasyfikacji tenisistek, a Gauff awansowała w rankingu WTA na miejsce 13.

Przypomnijmy, iż już 27 czerwca startuje kolejny turniej Wielkiego Szlema - Wimbledon. Na trawiastych kortach Londynu Iga Świątek będzie rozstawiona w turnieju z "1". Największym sukcesem Igi Świątek na Wimbledonie była 4 runda turnieju w 2021 roku.

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 3.06.2022

Najwięcej wygranych w turnieju Rolanda Garrosa ma Christine Marie Evert, która triumfowała w Paryżu aż 7 razy (1974–1975, 1979–1980, 1983–1985).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!