Autor: Twitter/WTA Roland Garros 2021 LOSOWANIE RELACJA NA ŻYWO DRABINKA French Open LOSOWANIE Z KIM gra Świątek, Hurkacz i Linette WYNIKI losowania

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie. Polka dosłownie ZMIOTŁA rywalkę z kortu. Zaserwowała jej "rowerek"

2021-05-16 15:41

Iga Świątek show! 19-letnia tenisistka z Raszyna wygrała swój trzeci turniej w karierze. W finale zawodów WTA 1000 w Rzymie ZMIAŻDŻYŁA swoją rywalkę wygrywając ten pojedynek w dwóch setach 6:0, 6:0. W ten sposób Polka awansowała na 10. miejsce w rankingu kobiecego tenisa.

Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie

W dwóch setach - 6:0, 6:0 wygrała Iga Świątek z Karoliną Pliskovą w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie. 19-letnia tenisistka z Polski nie dała swojej utytułowanej rywalce najmniejszych szans. Wygranie tego meczu finałowego zajęło Idze Świątek zaledwie 45 minut. To był koncert, Polce wszystko się udawało.

Zwycięstwo w Rzymie to trzeci tytuł w karierze zaledwie 19-letniej Polki. Iga Świątek ma już na swoim koncie zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros, a także tytuł w turnieju w Adelajdzie. Teraz dorzuciła do tego zwycięstwo w Rzymie. Jest w znakomitej formie, a przecież już za dwa tygodnie rozpocznie się turniej French Open 2021 i polska tenisistka będzie tam broniła tytułu.

Za zwycięstwo Iga Świątek otrzymała czek na ponad 180 tysięcy euro. Polka awansowała też na 10. miejsce w rankingu WTA. Tak wysoko w tej klasyfikacji jeszcze nie była.