Iga Świątek - Marta Kostiuk w 4. rundzie Roland Garros. WYNIK. RELACJA NA ŻYWO. O której gra Iga Świątek?

i

Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Polka pokonała Martę Kostiuk w 4. rundzie French Open. WYNIK. RELACJA NA ŻYWO

2021-06-07 22:45

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Polska tenisistka pokonała w 4. rundzie Martę Kostiuk 6:3, 6:4 i awansowa do ćwierćfinału French Open. Iga Świątek rok temu wygrała Roland Garros i teraz również jest jedną z faworytek. W kolejnej rundzie zagra z Marią Sakkari z Grecji.

Świątek-Kostiuk. Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Wynik. Relacja na żywo

Punktualnie o godzinie 21.00 na korcie centralnym Philippe-Chatrier w Paryżu swój mecz w poniedziałek, 7 czerwca rozpoczęła Iga Świątek. Tenisistka z Polski w 4. rundzie French Open zmierzyła się z Martą Kostiuk z Ukrainy. Polka była faworytką tego spotkania i nie zawiodła. Po zaciętym boju pokonała rywalkę z Ukrainy

Iga Świątek w 4. rundzie Roland Garros mierzyła z niespełna 19-letnią Ukrainką Martą Kostiuk, która jest rewelacją turnieju i w drodze do meczu ze Świątek pokonała m.in. Garbine Muguruzę oraz Rosjankę Varvarę Graczewę. Nie dała jednak rady 20-letniej Polce.

Mecz był bardzo wyrównany. Świątek nie bez problemów wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia mogła zakończyć się dokładnie takim samym wynikiem, ale Marta Kostiuk obroniła piłkę meczową. Ostatecznie Polka dopięła swego w kolejnym gemie serwisowym i zameldowała się w ćwierćfinale Roland Garros.

Iga Świątek w ćwierćfinale zagra z Martą Sakkari z Grecji, która niespodziewanie pokonała wyżej rozstawioną Sofię Kenin.

Raport z anteny 7.06, godz.10