Nowa funkcja Google - swojego zwierzaka znajdziesz na ZNANYCH OBRAZACH

2021-11-19 11:25
Portret z czarnym psem
Autor: alljengi flickr.com / JR P flickr.com Portret z czarnym psem

Twój pies na obrazach Gustava Courbeta, wasz kot w słynnym dziele Julie Manet lub domowa papużka w malarstwie Melchiora de Hondecoetera - nowa funkcja Google pozwoli wam znaleźć swoich pupili na znanych płótnach. Sprawdźcie, jak to działa.

Większość właścicieli i właścicielek zwierząt domowych uważa zapewne, że ich pupile zasługują na uwiecznienie na płótnie. Nie trzeba jednak zamawiać portretu psa u doświadczonego artysty, by cieszyć się obecnością zwierzaka na obrazie. Nowa funkcja Google pozwala bowiem dopasować waszych podopiecznych do psów, kotów, koni czy ptaków namalowanych niegdyś przez wielkich mistrzów i mistrzynie. Pet Portraits to opcja udostępniona niedawno w Google Arts&Culture - przedsięwzięciu internetowego giganta, dzięki któremu każdy zyskuje łatwy dostęp do zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów. Sprawdźcie, jak skorzystać z opcji, by odnaleźć swojego psa lub kota na znanym obrazie.

Czosnek - dlaczego warto go jeść?

Pet Portraits - jak działa funkcja Google Arts&Culture?

Google Arts&Culture już wcześniej udostepniało użytkownikom i użytkowniczkom narzędzia, które pozwalały zbliżyć się do sztuki w nietypowy sposób. Wymienić należy chociażby Art Transfer, dzięki któremu nasze zdjęcie upodobniały się do obrazów znanych artystów i artystek, lub Art Selfie - wyszukiwanie na obrazach twarzy podobnych do naszej własnej. Pet Portraits działa na podobnej zasadzie.

Jak z niej skorzystać? Wystarczy włączyć opcję fotografowania w Google Arts & Culture i zrobić zdjęcie zwierzaka korzystając z trybu portrety pupila. Ewentualnie można wgrać już istniejącą fotkę. Aplikacja wyszuka na dziełach sztuki zwierzęta podobne do naszego. Pet Portraits podsunie nam kilka trafień, a każdy obraz będzie opatrzony informacją o autorze. Dzięki temu nie tylko znajdziemy "przodka" naszego psa na obrazie, ale też poszerzymy swoją wiedzę na temat sztuki. Niżej zamieszczamy wideo prezentujące działanie nowej funkcji Google.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze