Glik rasistą? PZPN chce kar za bezpodstawne oskarżenia

2021-10-15 20:02
Kamil Glik przed meczem Albania - Polska
Autor: Cyfra Sport Kamil Glik przed meczem Albania - Polska

Polski Związek Piłki Nożnej chce kar dla osób oskarżających Kamila Glika. Ich zdaniem piłkarz podczas meczu z Anglią miał się dopuścić rasistowskiego zachowania. FIFA ogłosiła już, że oskarżenia były bezpodstawne. PZPN nie zamierza jednak odpuścić.

- Podjąłem decyzję, że  PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję - poinformował na Twitterze prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Rasistowskie zachowanie Glika?

Glik miał dopuścić się niestosownego zachowania po zakończeniu pierwszej połowy wrześniowego meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Warszawie (1:1). Doszło do utarczki pomiędzy nim i obrońcą Manchesteru City Kyle'em Walkerem. Słowa Polaka rozzłościły innego gracza angielskiej defensywy Harry'ego Maguire'a i doszło do szarpaniny, w której wyniku Glik i Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami.

Sprawą rzekomego zachowania rasistowskiego zajęła się Międzynarodowa Federacja Piłkarska. Glik cały czas zapewniał, że nie znieważył rywala na tle rasowym. - Żadnego gestu rasistowskiego nigdy w życiu nie wykonałem. Mam nadzieję, że sprawa zostanie umorzona, bo innego rozwiązania tej sprawy być nie może - przyznał niedawno polski obrońca.

Boniek w obronie Glika

 Piłkarza w obronę wziął także wiceprezydent UEFA i były prezes PZPN Zbigniew Boniek. - "(...) sugerowanie przez stronę angielską rasistowskich zachowań wicekapitana reprezentacji Polski Kamila Glika jest doprawdy niedorzeczne. Glik przez wiele lat międzynarodowej kariery spędzonej na stadionach m.in. Hiszpanii, Francji czy Włoch imponował nie tylko twardą, ostrą grą, ale i mężnym charakterem oraz poszanowaniem koloru skóry i przekonań swych rywali" - oświadczył Boniek.

13 października rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski poinformował, że FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania przeciwko doświadczonemu obrońcy.

- Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta - napisał rzecznik PZPN.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Co takiego Cardi B dostała od Offseta na urodziny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze