Gigantyczna ropucha z Australii. Toadzilla ważyła tyle co dorosły kot!

2023-01-24 13:47
Gigantyczna ropucha z Australii. Toadzilla waży tyle co dorosły kot!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pamiętacie księcia żabola z Wiedźmina III: Dziki Gon? Jednak istnieje! Toadzilla - bo tak przezwano gigantyczną ropuchę, została znaleziona w Australii, a dokładnie głębi lasu deszczowego w parku narodowym Conway w stanie Queensland. Jest sześciokrotnie większa niż przeciętne zwierze tego gatunku.

Ta gigantyczna ropucha aga została zauważona przez strażniczkę Kylee Gray. Działo się to w czasie rutynowego patrolu w parku narodowym Conway. Z pomocą kolegów udało jej się złapać zwierzę i zważyć w biurze. Szybko okazało się, że potworek waży tyle co dorosły kot! Waga ropuchy wyniosła 2,7 kg, a co ciekawe największa ropucha wpisana roku do Księgi Rekordów Guinnessa ważyła 2,65 kg. Tamten okaz pochodził z 1991 roku, a ponadto dotyczył zwierzątka domowego ze Szwecji - Prinsena. Z tego typu dzikim stworzeniem nikt do tej pory się nie zetknął.

Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala

Smutny los Toadzilli

Zwierzę chociaż gigantyczne, musiało zostać uśpione. To w tym przypadku zwykła procedura, bo ropuchy zagrażają w Australii obecnie innym gatunkom. Ciało ropuchy trafiło do muzeum stanowego Queensland. Ropuchy aga zostały sprowadzone do Australii w 1935 roku i miały za zadanie zwalczać szkodniki. Szybko jednak rozmnożyły się i obecnie same muszą być tępione.

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze