maseczka

i

Autor: unsplash.com

Gdzie ciągle TRZEBA nosić maseczkę? Rząd znosi obostrzenia. Są jednak wyjątki!

2022-03-28 8:14

Gdzie trzeba nosić maseczkę? W czwartek, 24 marca, minister Adam Niedzielski ogłosił decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. Zakrywanie nosa i ust przestaje być obowiązkowe od 28 marca, jednak nie dla każdego miejsca. Gdzie trzeba będzie nadal nosić maseczkę? O tym przeczytasz w naszym artykule. Sprawdź!

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Adam Niedzielski, minister zdrowia ogłosił że od najbliższego poniedziałku (28 marca) zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek. Od tego dnia Polacy nie będą musieli zasłaniać ust i nosa w sklepach czy komunikacji publicznej. Jednak są wyjątki od tego poluzowania zasad.

Gdzie trzeba nosić maseczkę?

- Bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że to zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych - powiedział minister Niedzielski. - Nadal, bez względu na to, czy mówimy o pracownikach czy pacjentach, którzy znajdują się w podmiotach leczniczych, jest obowiązek zakrywania w tych miejscach twarzy.

Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, zniesienie obowiązku nie oznacza, że maseczki nie powinny być stosowane.

- Jeżeli jesteśmy w dużych zagęszczeniach, w dużych skupiskach ludzkich, to ja rekomenduję żeby tych maseczek nadal używać, to na pewno zwiększa nasze bezpieczeństwo - powiedział Niedzielski.

Łódka - rzeka płynąca pod Manufakturą