French Open. Zieliński i Nys awansowali do drugiej rundy debla

Autor: Canva

2023-06-01 17:51

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali Francuzów Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille'a 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Mecz trwał godzinę i 19 minut.

Rozstawieni z numerem siódmym Zieliński i Nys nie przegrali żadnego gema przy własnym podaniu, a w całym meczu pozwolili rywalom tylko na dwie piłki na przełamanie. Sami w pierwszym secie przełamali serwis już w pierwszym gemie i zdobytą przewagę utrzymali do końca. W drugim poszło im jeszcze łatwiej.

W drugiej rundzie Polak i Monakijczyk, finaliści Australian Open i zwycięzcy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, zmierzą się z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Australijczykiem Johnem Peersem. Mecz wstępnie zaplanowano na piątek.

Wynik 1. rundy debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 7) - Richard Gasquet, Lucas Pouille (Francja) 6:4, 6:2.