French Open tylko dla zaszczepionych. Kolejny kłopot Novaka Djokovica

2022-01-17 15:10
Novak Djoković
Autor: EPA/DEAN LEWINS Novak Djoković

Po zaostrzeniu we Francji przepisów dotyczących wymogów szczepienia przeciw COVID-19, kolejne problemy mogą czekać Novaka Djokovica. Niezaszczepiony serbski tenisista na ten moment nie mógłby wziąć udział w nadchodzącym French Open, który wygrał w 2021 roku.

Zgromadzenie Narodowe, niższa izba parlamentu Francji, po dwóch tygodniach gorących debat uchwaliło w ostatecznym czytaniu w niedzielę ustawę o przekształceniu paszportu sanitarnego w paszport szczepionkowy.

Po wejściu w życie nowego aktu prawnego przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa już nie wystarczy we Francji, aby mieć dostęp do korzystania z restauracji, kin czy dalekobieżnego transportu publicznego.

To samo tyczy się imprez sportowych, co potwierdziła na Twitterze francuska minister sportu Roxana Maracineanu.

Pogodowy armagedon w województwie śląskim. Zamieć śnieżna przechodzi przez Śląsk!

Obowiązek posiadania paszportu szczepionkowego przy wejściu na stadion dotyczy zarówno kibiców, jak i zawodników, Francuzów i obcokrajowców - napisała.

Maracineanu tym samym sprostowała swoje słowa z początku roku, gdy zasugerowała, że obowiązek szczepień dla zawodników może nie być wymagany, jeśli ci w trakcie turniejów funkcjonują w tzw. bańce.

Djokovic w niedzielę został deportowany z Australii, gdzie przyjechał bronić tytułu w wielkoszlemowym Australian Open. W trakcie 11-dniowej sagi tenisiście z Bałkanów dwukrotnie cofnięto wizę z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19. Ten w obu przypadkach odwołał się od tej decyzji. Za pierwszym razem jego apelacja została uznana, ale w niedzielę sąd federalny jednogłośnie poparł władze kraju, oceniając ich działanie za legalne.

Drugi w 2022 roku wielkoszlemowy turniej ma się rozpocząć 22 maja w Paryżu. Djokovic ma na koncie 20 triumfów w imprezach tej rangi, co czyni go współrekordzistą ze Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.(PAP)

Gdzie pojechać na ciepły urlop w zimie? W tych krajach słońce świeci przez cały rok!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze