SPORT

Finał WTA Stuttgart. Fenomenalna Świątek powtórzyła sukces sprzed roku!

2023-04-23 15:07

Finał WTA Stuttgart 2023 to powtórka z ubiegłego roku! Wówczas Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenke (2:0). Tak też było i w tym roku! Po fenomenalnym meczu Świątek powtarza sukces i znów z kortu w Stuttgarcie odjedzie nowym Porsche!

Spis treści

1. Finał WTA Stuttgart. Iga Swiątek kontra Aryna Sabalenka
  2. Wynik WTA Stuttgart 2023

Finał WTA Stuttgart. Iga Swiątek kontra Aryna Sabalenka

Iga Świątek w drodze do tegorocznego finału WTA Stuttgart mierzyła się Chinką Qinwen Zheng, w 1/8 finału z Czeszką Karoliną Pliskovą. W półfinale Tunezyjka Ons Jabeur po kilkunastu minutach spotkania zrezygnowała z gry z powodu kontuzji. Jej dzisiejszą rywalką o zwycięstwo w prestiżowym turnieju jest Białorusinka Aryna Sabalenka, która podobnie jak Świątek, w trzech meczach oddała rywalkom tylko jednego seta. Bezpośredni bilans zawodniczek jest na korzyść Polki (4 zwycięstwa i dwie porażki). Jednak ostatni mecz Świątek z Sabalenką zakończył się triumfem Białorusinki. Jak będzie dziś?

Wynik WTA Stuttgart 2023

Finał WTA Stuttgart w tym roku to powtórka meczu finałowego z 2022 roku. Iga Świątek wygrała wówczas z Aryną Sabalenką 2:0. Jak było tym razem?

I set: Świątek 1:0 Sabalenka

Iga Świątek po 52. minutach gry wygrywa pierwszego seta 6:3 i jest coraz bliżej do powtórzenia osiągnięcia sprzed roku.

II set: Iga Świątek 2:0 Aryna Sabalenka

Iga Świątek wygrywa finał WTA Stuttgart! W fenomenalnym stylu doprowadziła do końca spotkania, utrzymując kontrolę nad meczem! Wynik seta to 6:4.

ZOBACZ: Finał WTA Stuttgart. Świątek kontra Sabalenka