FALA UPAŁÓW w Polsce. Hiszpański upał nadchodzi! Tak GORĄCO jeszcze nie było!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

FALA UPAŁÓW w Polsce. Hiszpański upał nadchodzi! Tak GORĄCO jeszcze nie było!

2021-06-15 9:41

FALA UPAŁÓW w Polsce. Hiszpański upał nadchodzi! Tak GORĄCO jeszcze nie było! Według IMGW letnią pogodę przyniosą czwartek i piątek. "W całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. W czwartek temperatura maksymalna będzie już zdecydowanie wyższa i wyniesie od 23°C do 29°C, jedynie nad samym morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 20 do 23 stopni C" - prognozuje Instytut.

"Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry pokazywać będą od 27 do 33 stopni C, a jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22 stopni C do 26 stopni C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemnie ochładzająco" - przewidują synoptycy.

Sobota również będzie słoneczna, choć więcej chmur i możliwy przelotny deszcz czy burze pojawią się na zachodzie i południu kraju. "Wciąż będzie gorąco, od 26 do 32 stopni C, jedynie nad morzem i w górach od 23 do 26 stopni C. W czasie burz wiać będzie porywisty wiatr i możliwe będą opady gradu" - wskazuje IMGW. Z niedzielą nadejdzie zaś zmiana pogody. "Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum Polski. Przechodzeniu frontu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z porywistym wiatrem i opadami gradu" - wyjaśnia.

"Na zachodzie będzie już nieco chłodniej, od 24 do 28 stopni C, na wschodzie wciąż upalnie, do 31 stopni C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr będzie działać ochładzająco, co w przypadku upału powinno nieco poprawiać samopoczucie" - prognozuje IMGW.

Miał paczkę wartą prawie 2 miliony! Dorwali go w garażu

FALA UPAŁÓW w Polsce. Hiszpański upał nadchodzi! Jak się chronić?

Jak się chronić przed upałem? W gorące dni nie zapominajcie o piciu dużej ilości płynów! Przyda się również osłona od słońca w postaci kapelusza lub chustki. Pamiętajcie zostawić również stały dostęp do wody waszym zwierzakom domowym na podwórku. Z takiej wody skorzystają również jeże, wiewiórki i ptaki.