Pixabay.com

i

Autor: Pixabay.com zakaz opalania!

ZAKAZ OPALANIA w wakacje 2021? Lekarze wydali bardzo ważne ostrzeżenie!

2021-06-15 9:25

Zakaz opalania w te wakacje? To brzmi jak żart! Przecież pogoda jest piękna, słońca nie brakuje, wszyscy myślimy już o wyjazdach... Tymczasem jednak, lekarze wydali jasne i wyraźne ostrzeżenie: są ludzie, którzy nie powinni wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Chodzi o ich zdrowie! Wszystkiemu winien jest koronawirus.

Jesteś ozdrowieńcem lub zostałeś zaszczepiony przeciwko COVID-19? Przez kilka tygodni nie wystawiaj się na oddziaływanie promieni słonecznych. Takie ostrzeżenie wydali włoscy lekarze z rzymskiej kliniki Idi, zajmujący się na co dzień chorobami skóry. Choć zwykle ostrzegają pacjentów przed rakiem skóry, teraz zajęli się tym, jaki wpływ na nią ma koronawirus.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem, lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić.

- Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo stosując oczywiście kremy ochronne - ostrzegają lekarze!

Nie jest to zatem całkowity zakaz opalania dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Jednak każdy, kto dba o swoje zdrowie, powinien stosować się do tych wytycznych!

Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę,czy stanu podobnego do odmrożenia.

- Również po zaszczepieniu - dodał doktor Fania - mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry.

Dlatego także z tego powodu tegoroczne lato powinno być wyjątkowe, a skóra szczególnie chroniona.

Opalanie – jak opalanie wpływa na naszą skórę