Ewakuowana kolejna miejscowość w pobliżu Korfu. Pożar objął wieś Loutses

i

Autor: PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT Widok z satelity na płonące Korfu

Pożary w Grecji

Ewakuowana kolejna miejscowość w pobliżu Korfu. Pożar objął wieś Loutses

2023-07-25 20:17

Nie udało się opanować pożaru lasu na greckiej wyspie Korfu. Ogień objął już domy w miejscowości Loutses - poinformował we wtorek portal eKathimerini. Z żywiołem walczy straż pożarna, policja i wolontariusze.

Burmistrz północnego Korfu, Giorgos Machimaris, powiedział, że w Loutses płomienie trawią domy. "Staramy się przekonać ostatnich mieszkańców do opuszczenia miejscowości. Niektórzy z nich do ostatniej chwili ratowali swoje zwierzęta" - wyjaśnił.

Turyści przebywający w okolicy Loutses zostali ewakuowani do lokalnego ratusza w Acharavi. Władze nakazały ewakuację mieszkańcom Kalamaki, Asraos, Syki i Imerolii.

Grecja. Trwa walka z pożarami na wyspie Korfu

"Front ognia już dawno wymknął się spod kontroli i zmierza w kierunku morza, na wschód w kierunku Imerolii i Syki oraz na zachód w kierunku Apraos. W Syki i Imerolii płomienie są blisko domów, a roślinność jest gęsta" - powiedział burmistrz.

Każdy z trzech samolotów gaszących, które dotarły we wtorek po południu na wyspę, jest w stanie unieść trzy tony wody i może spędzić w powietrzu nawet 3.5 godziny.

Korfu jest jednym z licznych miejsc w Grecji, w których trwa walka z niszczycielskimi pożarami lasów.

Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa