EURO 2021: Maciej Rybus zdradza, który mecz na Euro będzie kluczowy

2021-06-11 13:03 Arkadiusz Iskierka PAP.
EURO 2021: Maciej Rybus zdradza, który mecz na Euro będzie kluczowy
Autor: Cyfra Sport EURO 2021: Maciej Rybus zdradza, który mecz na Euro będzie kluczowy

EURO 2021 rozpoczyna się już dzisiaj, a Maciej Rybus zdradza, który mecz dla naszej kadry będzie kluczowy. - Chodzi o to, aby ustawić sobie sytuację w grupie i żeby nie było niepotrzebnego ciśnienia jak to miało miejsce na mistrzostwach świata w Rosji - przyznał piłkarz Lokomotiwu Moskwa. Pierwszy mecz Polaków w poniedziałek w na stadionie w Sankt Petersburgu.

Podczas spotkań towarzyskich przed Euro 2021 z Rosją i Islandią Maciej Rybus nie był specjalnie eksploatowany. 1 czerwca w konfrontacji z Rosją we Wrocławiu (1:1) nie zagrał, natomiast tydzień później w potyczce z Islandią w Poznaniu (2:2) pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie, kiedy zastąpił Tymoteusza Puchacza. - Ostatni mecz rozegrałem 12 maja w finale Pucharu Rosji. Odniosłem w nim kontuzję, która wykluczyła mnie z gry w pierwszej towarzyskiej konfrontacji. W drugiej zagrałem 10 minut, ale poczułem atmosferę spotkania. Na zgrupowaniu w Opalenicy trenowałem głównie indywidualnie oraz z Arkiem Milikiem, ale od pięciu dni ćwiczę z zespołem. Po urazie nie ma już śladu, czuję się dobrze, jestem gotowy do gry i do dyspozycji trenera - powiedział w piątek na konferencji na Polsat Plus Arenie Gdańsk Rybus. W dzień inauguracji Euro 2021 Maciej Rybus zdradza, który mecz Polaków będzie kluczowy dla naszego zespołu!

Spis treści

  1. EURO 2021: Maciej Rybus zdradza, który mecz na Euro będzie kluczowy
  2. EURO 2021: Spotkania Polaków na Euro 2021

EURO 2021: Maciej Rybus zdradza, który mecz na Euro będzie kluczowy

Według Macieja Rybusa najważniejszym spotkanie będzie potyczka ze Słowacją, już na samym początku zmagań.

- Chodzi o to, aby ustawić sobie sytuację w grupie i żeby nie było niepotrzebnego ciśnienia jak to miało miejsce na mistrzostwach świata w Rosji – mówił reprezentant.

Dodał, że dopiero dzisiaj mieli pierwszą odprawę poświęconą tej drużynie i także trening podporządkowany był pod mecz ze Słowacją. - Wiemy jakim gra ustawieniem, ale o personaliach nie chcę mówić, bo przez najbliższe dni będziemy mieli więcej informacji. Oglądałem natomiast mecz Słowaków z Austrią. Widać, że to ciekawa i doświadczona drużyna, bo kilku jej zawodników grało nawet na mistrzostwach świata w RPA w 2010 roku i ma turniejowe obycie” – skomentował.

CZYTAJ TAKŻE: Przyśpiewki polskich kibiców na EURO 2021. Każdy kibic je zna! A ty? [QUIZ]

EURO 2021: Spotkania Polaków na Euro 2021

  • Kadra Paulo Sousy z sopockiej bazy pierwszy raz wyruszy do Rosji, a dokładnie do Sankt Petersburga ma mecz ze Słowacją w niedzielę 13 czerwca. Mecz o godzinie 18.00.
  • Drugie spotkanie rozegramy z faworytami naszej grupy, czyli Hiszpanią, która najmocniej zmaga się z kontuzjami i zachorowaniami w kadrze. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Sevilli. Mecz o godzinie 21.00.
  • Trzecie spotkanie w fazie grupowej rozegramy ze Szwecją. Eksperci wskazują Szwedów za rywala, z którym powalczymy o wyjście z grupy. Z osłabioną brakiem lidera i gwiazdy kadry Zlatana Ibrahimovica zagramy ponownie w Rosji. Mecz 23 czerwca o godzinie 18.00.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!

Raport z Sopotu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze