Zobowiązania 163 księgarń wpisanych do Krajowego Rejestru Długów sięgają 12,1 mln zł.

i

Autor: Pixabay.com Zobowiązania 163 księgarń wpisanych do Krajowego Rejestru Długów sięgają 12,1 mln zł.

Czy księgarnie, salony prasowe i Empik są otwarte? Gdzie kupić gazety i książki? [MARZEC 2021]

2021-03-25 9:52

Rząd wprowadził nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od 27 marca. Czy wśród zamkniętych branż będą księgarnie i salony prasowe? Czy Empiki i sklepy innych sieci będą przez jakiś czas niedostępne dla klientów stacjonarnych? Gdzie możemy kupić gazety, książki i płyty? Więcej na ten temat w naszym artykule:

Czy Empiki są otwarte? Twardy lockdown odetnie nas od możliwości stacjonarnego przeglądania i kupowania książek oraz gazet? Rząd zapowiedzial wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Wszystko przez pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Dzienna liczba zakażeń to już około 30 tys. To oznacza, że system opieki zdrowotnej w naszym kraju jest na granicy wytrzymałości. Brakuje łóżek, sprzętu i lekarzy. Dlatego rząd wprowadził nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez najbliższe tygodnie. 

Twardy lockdown wprowadzony? Już od roku jesteśmy przyzwyczajeni, że wprowadzane są kolejne lockdowny i nowe restrykcje. Od 27 marca zostają wprowadzone kolejne obostrzenia:

  • sklepy budowlane i meblowe powyżej 2000 metrów kwadratowych zostaną zamknięte, hurtownie będą otwarte;
  • ograniczenia limitów osób w sklepach: do 100 m2 - 1osoba/15m2, powyżej 1 osoba/20 m2;
  • ograniczenia limitów w kościołach 1 osoba/20 m2,
  • salony fryzjerskie, salony kosmetyczne zamknięte,
  • zamknięte żłobki i przedszkola.

Do kiedy będą obowiązywały nowe obostrzenia? Minister Adam Niedzielski powiedział, że restrykcje będą obowiązywały przez dwa tygodnie, czyli od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku

Czy salony Empik i inne sieciówki z prasą, książkami, płytami i grami będą zamknięte? Według informacji podanych na czwartkowej konferencji salony prasowe i księgarnie pozostaną OTWARTE. Także te, które zlokalizowane są w centrach handlowych. Nadal możemy bez przeszkód kupować dzienniki, tygodniki, magazyny i książki. Obowiązuje jednak nowy limit osób w centrach handlowych:

  • 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2;
  • 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2.

Oczywiście nadal obowiązuje nakaz zasłaniana ust i nosa maseczką w miejscach publicznych.

Sonda
Ile książek przeczytałeś w czasie pandemii?
Szachoboks. Najdziwniejszy sport na świecie | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #18