dziewięć miejscowości zniknie z mapy

i

Autor: Pixabay.com

Dziewięć miejscowości ZNIKNIE Z MAPY! Ich mieszkańcy zostaną WYWŁASZCZENI

2021-12-16 15:11

Dziewięć miejscowości - z samego serca Polski - nagle zniknie z mapy. Tak wynika z oficjalnych zapowiedzi i z dokumentów, opublikowanych w mediach społecznościowych przez jednego z przedstawicieli rolników z gm. Baranów (woj. mazowieckie). W miejscu, gdzie teraz się znajdują, zbudowany ma zostać Centralny Port Komunikacyjny.

W czwartek, podczas konferencji prasowej, minister Marcin Horała przedstawił preferowaną lokalizację Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jednak już dzień wcześniej poznaliśmy szczegóły położenia tej inwestycji dzięki dokumentom opublikowanym w mediach społecznościowych.

Rolnik, który upublicznił dokumenty - Kamil Szymańczak  - zasiada w Radzie Społecznej ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Co takiego można w nich znaleźć? Cały CPK zajmować ma powierzchnię 40 km kwadratowych. Na tym terenie w całości lub częściowo znajduje się 20 miejscowości.

- Jako przedstawiciel rolników z gminy Baranów w Społecznej Radzie ds. CPK czuję się odpowiedzialny i zobowiązany do przekazania Państwu informacji niezwłocznie (czyli zaraz po otrzymaniu a nie kilka miesięcy później jak to mają w niektórzy w zwyczaju) które was dotyczą - napisał na Facebooku.

Jak wynika z dokumentów, całkowicie zlikwidowanych ma zostać dziewięć miejscowości:

  • Buszyce,
  • Strumiany Dolne i Górne,
  • Wyczółki (gmina Baranów),
  • Skrzelew,
  • Maurycew (gmina Teresin),
  • Podoryszew,
  • Stara Wieś,
  • Duninopol,
  • Podoryszew (gmina Wiskitki).

Co stanie się z mieszkańcami tych miejscowości?

W piśmie opublikowanym w mediach społecznościowych przeczytać możemy:

"Ostateczna decyzja o lokalizacji Portu Solidarność zostanie określona w wyniku uzyskania przez spółkę CPK decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (...). Po uzyskaniu decyzji lokalizacyjnej przystąpimy do procesu pozyskiwania tych nieruchomości (drogą wywłaszczeń za odszkodowaniem)".

W czwartek po południu odbyło się spotkanie przedstawicieli spółki CPK z mieszkańcami miejscowości, na terenie których powstać ma port. Wściekli przedstawiciele mieszkańców, w towarzystwie Michała Kołodziejczaka z Agrounii, głośno wyrażali swoje niezadowolenie z planów budowy CPK. Domagali się przyjazdu przedstawicieli rządu i konkretnego określenia - z jakich terenów przeprowadzone zostaną wywłaszczenia, w jakim terminie i jakie pieniądze otrzymają mieszkańcy.

- Przyjechaliśmy z państwem porozmawiać, jednak w takich okolicznościach nie jesteśmy w stanie tego zrobić - oświadczyła przedstawicielka spółki.

Jak dowiadujemy się z dokumentów, ostateczna decyzja o lokalizacji CPK zapaść ma w 2023 r.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Początek remontu Wojska Polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE