Gramofon

i

Autor: pixabay.com Gramofon

Dzień Polskiej Muzyki 2021 - utwory rodzimych artystów usłyszymy z każdego głośnika!

2021-09-30 9:13

Dzień Polskiej Muzyki obchodzimy już po raz trzeci! Ta wyjątkowa kampania promuje polskich artystów, wspiera rodzimy rynek i podkreśla rolę muzyki w życiu każdego z nas. 1 października największe rozgłośnie radiowe i telewizje muzyczne o tej samej godzinie będą grać tylko polską muzykę. Dowiedzcie się, czego jeszcze możemy się spodziewać w Dzień Polskiej Muzyki.

Dzień Polskiej Muzyki 2021 to już trzecia edycja akcji promująca polskich wykonawców i rodzimy rynek muzyczny. W akcji, zaplanowanej na 1 października, uczestniczą największe rozgłośnie ogólnopolskie i telewizje muzyczne, stacje regionalne i lokalne grając tego dnia o tej samej godzinie tylko polską muzykę. W Dzień Polskiej Muzyki 2021 włączają się też największe sklepy muzyczne, bileterie i serwisy streamigowe. To m.in. Empik, eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going, Spotify i Tidal. Polska muzyka jest różnorodna, ciekawa i odważnie eksplorująca nowe trendy. Akcja zachęca do jej częstszego słuchania i emitowania. Dzień Polskiej Muzyki 2021 to okazja nie tylko ku temu, by posłuchać najlepszych utworów z kraju, ale też podziękować artystom i artystkom oraz słuchaczom, czyli wszystkim, którzy tworzą polską scenę muzyczną.

Natalia Nykiel zachwyca w utworze Spokój! Zobacz wyjątkowy wykon

Godzina dla polskiej muzyki - o której głośniki zagrają muzykę z kraju?

Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca: - Muzyka łączy WSZYSTKICH. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia i współpracy, a także kluczem do pokonywania wielu przeciwności – podkreślają organizatorzy kampanii. W piątek, 1 października, od godziny 10.00 do 11.00 rozbrzmiewać będzie wspólne pasmo radiowo-telewizyjne tylko z polską muzyką na antenach ponad 50 największych ogólnopolskich stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce oraz stacji regionalnych i lokalnych. W akcji udział biorą także rozgłośnie Radia ESKA, Radio Supernova oraz stacje ESKA TV, ESKA TV EXTRA.

Sklepy, bileterie i serwisy streamingowe szykują niespodzianki

Największe sklepy muzyczne i bileterie eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety ponownie przygotują dla fanów specjalne promocje na zakup płyt, kaset i biletów na koncerty oraz wyjątkowe spotkania z artystami i twórcami na żywo. Ponadto serwisy streamingowe Spotify, TIDAL i Empik Music 1 października aktywnie będą promować playlisty z polską muzyką. Dzień Polskiej Muzyki 2021 to świetna okazja, by poznać nowe trendy muzyczne z naszego kraju, ale wspólnota twórców i słuchaczy to coś, w czym uczestniczymy każdego dnia!