Dramat w Mariupolu. W skrajnie trudnych warunkach ewakuowano kilkaset osób [ZDJĘCIA]

2022-04-21 18:00
Ewakuacja ludności z terenów obleganych przez Rosjan
Autor: EPA/ROMAN PILIPEY Ewakuacja ludności z terenów obleganych przez Rosjan

Ewakuacja, którą wstępnie uzgodniono z Rosjanami, odbywała się w skrajnie trudnych warunkach i de facto została zerwana przez stronę rosyjską. Z obleganych przez okupantów terenów udało się jednak ewakuować kilkaset osób. Zobacz zdjęcia!

Do Zaporoża, znajdującego się pod kontrolą władz ukraińskich, dotarły w czwartek trzy autobusy ewakuacyjne z obleganego przez Rosjan Mariupola – informuje portal Hromadske. Jak wynika z relacji, są to trzy z czterech autobusów, które zdołały w środę wyjechać z Mariupola.

Czytaj także: Milioner poprosił o zbombardowanie swojej willi. Wcześniej zajęły ją rosyjskie wojska

Wcześniej mer Mariupola Wadym Bojczenko informował, że ewakuacja, którą wstępnie uzgodniono z Rosjanami w środę rano, odbywała się w skrajnie trudnych warunkach i de facto została zerwana przez stronę rosyjską.

- Rozpoczęły się walki: słychać było wystrzały, czołgi atakowały obrońców miasta. I dlatego przestraszeni ludzie sami decydowali – jechać czy nie. Niestety, wiele osób postanowiło pozostać w mieście, bo obawiali się, że istnieje zagrożenie dla ich życia – informował Bojczenko.

W efekcie z miasta wyjechały cztery autobusy z ok. 80 osobami. Ludzie ci przenocowali w okupowanym Berdiańsku, a następnie dojechali do Wasyliwki, gdzie zostali przekazani stronie ukraińskiej i ruszyli dalej do Zaporoża.

Mariupol, ukraińskie miasto portowe nad Morzem Azowskim, od pierwszych dni marca jest oblężone, pod ciągłym ostrzałem i bombardowaniem. Mieszkańcy są uwięzieni w mieście, wielokrotne próby ewakuacji nie powiodły się. Pomimo tego, że Rosjanie kontrolują praktycznie całe miasto, ukraińskie siły utrzymują jeszcze ostatni przyczółek obrony w zakładach metalurgicznych Azowstal.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Studenci UKW otworzyli świetlicę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

QUIZ. Co jest większe? Zaskakująco trudny test, choć tylko dwie możliwości. Komplet punktów jest prawie nieosiągalny

Pytanie 1 z 12
Co jest większe: kartka w rozmiarze A4 czy kartka w rozmiarze A3?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze