Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Diagnoza postawiona po 20 latach! To, co lekarze znaleźli w brzuchu kobiety szokuje!

2022-01-19 9:58

Istnieją przypadki medyczne, w wypadku których diagnostyka jest bardzo trudna i długa. Bez odpowiedniego zaplecza medycznego trudno jest ocenić co dolega pacjentowi. Od 20 lat mieszkanka Bangladeszu zmagała się z bólem w okolicach brzucha. Kiedy w kolejny lekarz zlecił wykonanie prześwietlenia zrozumiał dlaczego kobieta odczuwa ból. Co miała w brzuchu?

Błąd medyczny wykryty po 20 latach

Informacje o tej historii zamieszczone zostały w azjatyckie mediach. Kobieta przez 20 lat zmagała się z ciągłym bólem brzucha. Lekarze, którzy ja w tym okresie badali nieustannie przepisywali jej kolejne przeciwbólowe medykamenty – nie starając się ustalić co było ich źródłem. A wystarczyło zlecić proste prześwietlenie by ustalić, że kobieta cierpi, ponieważ podczas dawnej operacji chirurg zostawił w jej brzuchu… nożyczki.

Wszystko zaczęło się 2002 roku, kiedy Bachena Khatun przeszła operację usunięcia kamieni nerkowych. Po operacji kobieta uskarżała się na nieustający ból brzucha. Lekarz, do którego się zwróciła wytłumaczył jej, że nie ma się czym martwić i że drobne dolegliwości bólowe po zabiegu są czymś zupełnie normalnym i powinny z czasem minąć. Niestety tak się nie stało. Banglijka zwracała się o pomoc do kolejnych specjalistów. Kobieta zamiast diagnozy otrzymywała coraz większą ilość leków przeciwbólowych, które niestety nie pomagały. W ciągu 20 lat płacenia za wizyty i leki kobieta straciła większość swojego majątku.

Po 20 latach od operacji kamieni nerkowych 55-latka trafiła na specjalistę, który potrafił jej pomóc. Lekarz zaniepokojony stanem kobiety wysłał ja na prześwietlenie. Jak się okazało ból, który odczuwała kobieta związany był z faktem, że 20 lat temu operujący ją chirurg zostawił w jej ciele chirurgiczne nożyczki. Na początku tego roku po raz kolejny poddano kobietę operacji, podczas której usunięto z jej brzucha nożyczki. Sprawą błędu lekarskiego z 2002 roku zajęła się specjalna komisja badającą tę sytuację.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię